Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

III Edycja Projektu Nowa Huta Miastem Ogrodów - konkurs

Rusza 3.edycja naszego projektu, która wzorem poprzednich lat, zakończy się powstaniem dwóch ogrodów na terenie Nowej Huty. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia!

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich nowohucian. Pierwszy etap to, podobnie jak w ubiegłych latach konkurs, do którego można zgłaszać tereny zielone, które wymagają zagospodarowania. Zapraszamy mieszkańców, członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, lokatorów bloków i kamienic wielorodzinnych - zachęcają organizatorzy. Nie można jednak zrobić tego w pojedynkę, najpierw należy zorganizować się w tzw. grupę społeczną.  Spośród nadesłanych propozycji jury wybierze dwie lokalizacje, które najlepiej spełnią kryteria postawione w regulaminie w tym m.in. dostępność terenu i wkład osobowy danej grupy.

Tak, jak to miało miejsce w dwóch poprzednich edycjach, wybrane zostaną dwa tereny zielone, na których powstaną kolejne nowohuckie ogrody. Będą one realizowane w ścisłej współpracy z architektem krajobrazu i doświadczonym ogrodnikiem.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Elżbieta Urbańska-Kłapa, koordynator projektu OGRODY NOWEJ HUTY, Pracownia Edukacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, tel. 12 644 27 65 wewn. 21, ogrodynh@gmail.comwww.ogrodynh.pl

*****

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie działa na terenie Nowej Huty i na rzecz dzielnicy od ponad pięćdziesięciu lat. Skupiamy się przede wszystkim na realizacji programów edukacyjnych, artystycznych, społeczno – kulturalnych i proekologicznych skierowanych do społeczności lokalnej Nowej Huty oraz Miasta Krakowa. Pełnimy rolę animatora społecznego motywującego i aktywizującego mieszkańców. Włączamy się w procesy związane z rewitalizacją, wzmocnieniem potencjału społecznego i partnerskim rozwojem środowiska lokalnego. Działamy w koalicji lokalnych instytucji i organizacji pn. Muzeum Rozproszone Nowej Huty oraz Małopolskim Pakcie na Rzecz Ekonomii Społecznej. Będąc producentem Nowohuckiej Kroniki Filmowej dokumentujemy historię naszej dzielnicy jednocześnie za pośrednictwem TVP 3 promujemy w całej Małopolsce najciekawsze nowohuckie projekty i inicjatywy. Prowadzimy również szeroką działalność szkoleniową ze szczególnym uwzględnieniem edukacji z zakresu nowych technologii informatycznych skierowanej do osób 50+. Więcej informacji o Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida można znaleźć na stronie:  www.okn.edu.pl.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce skupiającym ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. W skład firmy wchodzi 5 hut: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie oraz największa w Europie koksownia – ZK Zdzieszowice. ArcelorMittal Poland zatrudnia ponad 12 tysięcy osób. Od momentu prywatyzacji koncern zainwestował w Polsce ponad 4,5 mld złotych, przede wszystkim w najnowsze technologie. Walcownia gorąca w Krakowie jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Europie. Firma produkuje szeroki wachlarz wyrobów długich, płaskich i specjalnych. Jest dostawcą nie tylko znanych od lat wyrobów długich, jak szyny czy kształtowniki, ale także wyrobów płaskich, wykorzystywanych przez przemysł motoryzacyjny, AGD i budowlany. Więcej informacji o ArcelorMittal Poland można znaleźć na stronie internetowej: www.arcelormittal.com/poland

Źródło: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Daty wydarzeń:

19.3.2013 - 13.4.2013

Autor wpisu: Katarzyna Danecka - Zapała

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
województwo: małopolskie, powiat: m. Kraków
31-959 Kraków, os. Górali 5
sekretariat@okn.edu.pl, 12 642 25 94
www.okn.edu.pl
Liczba odsłon: 1387
19.03.2013