Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Co wiesz o Norwidzie - konkurs internetowy

Z okazji 130. rocznicy śmierci Cypriana Kamila Norwida Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II i Narodowy Bank Polski zapraszają uczniów szkół średnich i studentów wyższych uczelni do udziału w konkursie internetowym Co wiesz o Norwidzie, w którym nagrodami będą wyemitowane przez NBP monety z wizerunkiem Norwida.

W roku 2013 obchodzimy 130. rocznicę śmierci Cypriana Kamila Norwida – poety, dramatopisarza, prozaika, eseisty, grafika, rzeźbiarza, malarza i filozofa. Często uważanego za ostatniego z czterech najważniejszych polskich poetów romantycznych. Historycy literatury dopatrują się w jego twórczości związków z wieloma nurtami: romantyzmem, klasycyzmem i parnasizmem. Przeważającą część swojego życia spędził za granicą, głównie w Paryżu, żyjąc w nędzy i utrzymując się z prac dorywczych. Twórczość Norwida, przekraczająca zdolność percepcji mu współczesnych, została zapomniana po jego śmierci. Został odkryty ponownie w okresie Młodej Polski.

Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II i Narodowy Bank Polski zapraszają uczniów szkół średnich i studentów wyższych uczelni do udziału w konkursie internetowym "Co wiesz o Norwidzie", a nagrodami będą wyemitowane przez NBP monety z wizerunkiem Norwida.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę www.mbp-opole.art.pl, tam znajdziesz regulamin konkursu oraz arkusz z pytaniami. Na odpowiedzi czekamy do 10 kwietnia pod adresem: konkurs@mbp-opole.art.pl.

Źródło: MBP Opole
Daty wydarzeń:

14.3.2013 - 10.4.2013

Autor wpisu: Martyna Czekała

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
województwo: opolskie, powiat: m. Opole
Opole, Minorytów 4
sekretariat@mbp-opole.art.p, 77 454 803 30 w. 410
www.mbp-opole.art.pl
Liczba odsłon: 1108
14.03.2013