Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kuferek muzealnego detektywa w białostockim Ratuszu!

Nowa forma zwiedzania Galerii Malarstwa Polskiego dla rodzin z dziećmi w białostockim Ratuszu! Zapraszamy do skorzystania z nowej propozycji przygotowanej przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Od 9 marca można będzie wypożyczyć Kuferek Muzealnego Detektywa ze specjalnymi atrakcjami, które zamienią zwiedzanie w detektywistyczną wyprawę.

W kuferku znajduje się zestaw dwudziestu przedmiotów, którym przypisane są różne pytania, zagadki lub ćwiczenia plastyczne. Zadania przygotował dla dzieci Hermes - muzealny przewodnik - w ramach akcji „Z Hermesem w Muzeum”. Wszystko po to, by zwiedzanie Galerii uczynić jeszcze ciekawszym i dostrzec szczegóły, na które zwykle nie zwracamy uwagi.

Czym jest sygnatura? Ile martwych natur znajduje się na muzealnej Galerii? Jakie elementy biżuterii mają na sobie portretowane postaci? Odpowiedzi na te i inne pytania dzieci znajdą rozwiązując przygotowane zadania.

Wypożyczenie Kuferka Muzealnego Detektywa jest bezpłatne. Warunkiem wypożyczenia jest zakup biletu wstępu na wystawę oraz pozostawienie przez rodzica lub opiekuna w kasie Muzeum dowodu tożsamości. Zapraszamy do odkrywania tajemnic Galerii Malarstwa Polskiego wraz z Hermesem!

Patronat medialny nad akcją objął portal Kobiecy Białystok.

Źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Daty wydarzeń:

9.3.2013 godz. 10:00 - 31.12.2013 godz. 17:00

Autor wpisu: Ewelina Kamieńska

Muzeum Podlaskie w Białymstoku
województwo: podlaskie, powiat: m. Białystok
15-426, Białystok, Ratusz, Rynek Kościuszki 10
pwiw@muzeum.bialystok.pl, 509336740
www.muzeum.bialystok.pl
Kuferek Muzealnego Detektywa
Liczba odsłon: 856
07.03.2013