Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Barwy Języka Polskiego

Barwy Języka Polskiego to kampania społeczno – edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży. W pierwszym etapie zorganizowany został konkurs plastyczny na grafikę i hasło promujące używanie poprawnej polszczyzny. W drugim etapie najciekawsze hasła i grafiki zostały namalowane w formie murali.

Projekt polegał na zorganizowaniu dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (7-18 lat) konkursu otwartego na grafikę i hasło promujące używanie poprawnej polszczyzny. Konkurs został przeprowadzony na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Z pośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała 18 haseł i rysunków które zostały namalowane przez artystów skupionych w Inicjatywie Pomaluj Mój Świat na murach w charakterystycznych miejscach niedaleko placówek oświatowych i kulturalnych w 10 miejscowościach województwa świętokrzyskiego.

Innowacyjność projektu, oraz jego trwały charakter (namalowane grafiki pozostaną na murach przez kilka lat) spowodowały duże zainteresowanie mieszkańców i przyniosły wymierne efekty w postaci eliminacji najczęściej popełnianych błędów. Czynniki te sprawiły, iż ludzie bardziej świadomie zaczęli posługiwać się swoją mową ojczystą.

Mury zostały wybrane nie tylko ze względu na dogodne położenie, w pobliżu szkół, oraz miejsc często odwiedzanych przez mieszkańców. Artyści starali się wybrać mury zniszczone, lub pokryte wulgarnymi napisami, żeby pokolorować ściany szpecące małe miejscowości. Przez odmalowanie tych miejsc pokazaliśmy, iż język polski należy wykorzystywać do tworzenia rzeczy pięknych i pożytecznych, a nie niszczenia mienia publicznego i nawoływania do nienawiści.

Zasięg działania: 10 miejscowości wielkości do 20.000 osób na terenie województwa świętokrzyskiego

Liczba odbiorców przedsięwzięcia: 28.500 osób

Adres strony internetowej projektu:
http://barwyjezykapolskiego.pl/

Źródło: Barwy Języka Polskiego
Daty wydarzeń:

4.3.2013 godz. 15:22 - 31.12.2012 godz. 15:22

Barwy Języka Polskiego
Autor zdjęć: Stowarzyszenie Spektrum Możliwości

Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego Barwy Języka Polskiego

Autor wpisu: Stowarzyszenie Spektrum Możliwości

Stowarzyszenie Spektrum Możliwości
województwo: świętokrzyskie, powiat: kielecki, gmina: Miedziana Góra
Miedziana Góra, Spokojna 11
spektrum.mozliwosci@gmail.com, 884986600
www.spektrummozliwosci.pl
Liczba odsłon: 1527
05.03.2013