Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ptaki cudaki"

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci z całego świata do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ptaki Cudaki”. Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku 4-15 lat z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów. Inspiracją do powstania konkursowych prac jest obserwacja świata ptaków. Ważna jest pomysłowość młodych artystów, dobór zastosowanych materiałów, rozmiar prac oraz różnorodność technik plastycznych.

Pomysłodawcą tematu konkursu jest Agnieszka Łubkowska, plastyk Rzeszowskiego Domu Kultury, a pierwszy konkurs został zorganizowany w 2010 roku.  Impreza systematycznie zwiększa swój prestiż oraz zasięg, obejmując najpierw Podkarpacie, potem Polskę. W tym roku ma charakter międzynarodowy.

Uczestnicy przygotowują prace plastyczne inspirowane obserwacją świata ptaków, z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej. Przyjmowane będą prace płaskie i przestrzenne.

- Spodziewamy się, że udział w konkursie wezmą dzieci ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Regulamin konkursu został przetłumaczony na języki: norweski, szwedzki, ukraiński, słowacki, czeski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, angielski oraz chiński. Informacje o konkursie zostały przesłane do szkół i przeszkoli na wszystkich kontynentach oraz do polskich placówek dyplomatycznych, szkół i mediów polonijnych. Nie zapominamy o dzieciach z Polski i liczymy, że chętnie wezmą udział w naszym konkursie nadsyłając swoje prace – mówi Marzena Styga, kierownik Rzeszowskiego Domu Kultury, filia Wilkowyja.

„Ptaki Cudaki” to impreza, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem twórców, a każda edycja to 4-6 tysięcy zgłoszonych płaskich i przestrzennych prac plastycznych. Nie brakuje także „Ptaków Cudaków” wykonanych przez podopiecznych z placówek specjalnych. Jest to dowód, że impreza integruje całe środowisko młodych plastyków.

Regulamin konkursu dla wszystkich zainteresowanych jest dostępny na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury: http://www.rdk.rzeszow.pl/zaproszenie-do-konkursu.html.

Prace należy przesyłać wraz z formularzem zgłoszeniowym do 2 kwietnia 2013 r. na adres: Rzeszowski Dom Kultury filia Wilkowyja, ul. Olbrachta 120, 35-614 Rzeszów. Więcej informacji można uzyskać w godzinach 13.00-18.00 pod numerami: (17) 857 13 17,  502 073 221.

Oceny prac dokona konkursowe jury. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 kwietnia 2013 r. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystego ogłoszenia wyników w dniu 20 kwietnia 2013 r. (sobota) i pozostaną częścią wystawy pokonkursowej.

Źródło: Rzeszowski Dom Kultury
Daty wydarzeń:

18.2.2013 - 2.4.2013

Autor wpisu: RAFAŁ BIAŁORUCKI

RZESZOWSKI DOM KULTURY
województwo: podkarpackie, powiat: rzeszowski, gmina: rzeszów
35-231 Rzeszów, Staromiejska 43a
biuro@rdk.rzeszow.pl, 17 748 39 50
www.rdk.rzeszow.pl
Liczba odsłon: 1020
27.02.2013

Zobacz także:

I Międzynarodowy Konkurs Kaszubskiej Sztuki Wizualnej Cassubia Visuales

Zapraszamy do udziału w I edycji Międzynarodowego Konkursu Kaszubskiej Sztuki Wizualnej "Cassubia Visuales". Ideą konkursu jest przetworzenie w nowatorski sposób znanych motywów z folkoru kaszubskiego zamkniętych w formie plakatu artystycznego. Konkurs kierowany jest do amatorów i profesjonalistów zajmujących się grafiką przy użyciu tradycyjnych lub nowoczesnych form graficznych.

VI Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Teatr w obiektywie"

Trzy dni występów teatralnych, warsztaty fotograficzne, cztery kategorie konkursowe, pokonkursowa wystawa - VI edycja konkursu odbywa się podczas XXV Jubileuszowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku - Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych odbywających się w Lublinie. Zgłoszenia uczesticwa przyjmowane są do 6 kwietnia 2015 r.

Twoja wizja, twoja przyszłość, twoja Europa

Jaka jest twoja wizja Europy? Jak będzie wyglądać Stary Kontynent w roku 2030? Masz pomysł? Przedstaw go - np. w formie noworocznego przemówienie szefa Komisji Europejskiej – i zgłoś się do konkursu, w którym nagrodą jest rozmowa z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.