Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Prezentacja nowego kwartalnika "W kratkę", Warszawa

W polskich więzieniach siedzi ponad 80 tys. ludzi. Wśród nich są rowerzyści, palacze trawki, złodzieje i brutalni przestępcy. Historia niemal każdej z tych osób – to temat na artykuł. Fundacja Dom Kultury oraz dyrektor aresztu śledczego Warszawa-Grochów zapraszają na spotkanie prasowe i prezentację nowego kwartalnika "W kratkę" - pismo integrujące ludzi z obu stron muru.

Pismo jest tworzone przez kobiety osadzone w Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów i przedstawia myśli, życie i problemy osób przebywających w więzieniu. Współtwórcami magazynu są polscy artyści, którzy użyczają swoich prac i dbają o szatę graficzną pisma.
Wydawcą magazynu jest Fundacja „Dom Kultury”, która od dwóch lat prowadzi w zakładzie karnym na Olszynce Grochowskiej zajęcia artystyczno-resocjalizacyjne.

Z więźniarkami spotkali się m. in.:
reżyserzy Leszek Gnoiński i Sławomir Piwowarski, Paweł Althamer, Natalia Przybysz z zespołu „Sistars”, Mamadou Diouf i wielu innych.

Dlaczego warto przyjść na spotkanie:

  • poznacie Państwo całkowicie pionierskie pismo tworzone we współpracy osób osadzonych i artystów,
  • poznacie ludzi, którzy odsiadują karę, przedstawicieli służby więziennej oraz wolontariuszy zaangażowanych w pracę z więźniarkami,
  • będziecie mieli okazję porozmawiać z grupą osadzonych kobiet, o swych doświadczeniach powiedzą też artyści, prowadzący zajęcia za murami.


Spotkanie poprowadzi Joanna Zientarska.
Miejsce: Cafe Kulturalna, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1 (wejście przy teatrze dramatycznym)

Oprócz wydania papierowego, magazyn „W Kratkę” będzie dostępny on-line, m. in. na stronach:
wkratke.org.pl i wysokieobcasy.pl.

Kontakt:
biuro@domkultury.waw.pl, Ela Wrona: 601 372 842, Justyna Domasłowska-Szulc: 695 838 439.Więcej: na fan-pagach na Facebooku: „W Kratkę” i Fundacja „Dom Kultury”

Źródło: Fundacja Dom Kultury
Daty wydarzeń:

5.3.2013 godz. 12:00 - 12:00

Fundacja Dom Kultury
województwo: mazowieckie

biuro@domkultury.waw.pl, (+48) 695 838 439, (+48) 601 372 842
www.biurokrolewnypiki.pl
Liczba odsłon: 1958
27.02.2013