Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs „Teatroblog: mój blog teatralny"

„Teatroblog: mój blog teatralny” to konkurs na najciekawszy, najbardziej twórczy i najoryginalniejszy blog o tematyce teatralnej. Uczestnicy konkursu mają za zadanie poprowadzić blog poświęcony teatrowi, zjawiskom życia teatralnego oraz własnym przeżyciom i przemyśleniom dotyczącym teatru. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Organizatorem jest Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

Oto Wasze zadanie konkursowe: przez minimum pięć miesięcy poprowadźcie własny blog poświęcony teatrowi i życiu teatralnemu. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie w zakładce „Teatroblog”, a zasady uczestnictwa – w zakładce „Regulamin”.

Na blogu organizacyjnym, zamieścimy rozmaite materiały, z których możecie skorzystać przy prowadzeniu własnej strony. Będziemy informować o ciekawych spektaklach i wydarzeniach w poszczególnych teatrach, o spotkaniach z artystami oraz o interesujących artykułach. Poza tym zawsze chętnie odpowiemy na Wasze pytania i udzielimy porady dotyczącej spraw teatru i blogowania.

Ocenie podlegać będzie jakość merytoryczna wpisów, poziom ich samodzielności, umiejętność zaciekawienia odbiorcy, kulturalnego przedstawienia swojego stanowiska oraz ukazania indywidualnego sposobu odbioru teatru. Ocenie nie będzie natomiast podlegać osoba blogera ani jego teatralny gust (wybór takiego, a nie innego spektaklu, ocena pozytywna bądź negatywna). Organizator chętnie udzieli uczestnikom wsparcia podczas zbierania materiałów do kolejnych postów. Wsparcie obejmować będzie umożliwienie lub zorganizowanie spotkania z pracownikami teatrów w Szczecinie, dostęp do wybranej literatury, a także zaproszenie na wybrane próby lub spektakle teatralne. Wszystkie te działania będą na bieżąco prezentowane na blogu organizacyjnym.

Główną nagrodą będzie przedruk wybranych fragmentów zwycięskich blogów w „Kurierze Szczecińskim” oraz w gazecie teatralnej „Gabit”. Zwycięzcy otrzymają także inne atrakcyjne nagrody związane z teatrem i dziennikarstwem.

Załóżcie swoje teatroblogi, zgłoście je na adres teatroblog.pleciuga@gmail.com i blogujcie radośnie!

Źródło: Teatr Lalek "Pleciuga"
Daty wydarzeń:

18.2.2013 - 20.10.2013

Teatr Lalek "Pleciuga"
województwo: zachodniopomorskie
Szczecin, pl. Teatralny 1
teatroblog.pleciuga@gmail.com
http://pleciuga.pl
Liczba odsłon: 1110
20.02.2013