Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty tworzenia mozaiki szklanej, Poznanń

Zapraszamy na spotkanie z tą niezwykłą techniką, która rozwija wyobraźnię i pozwala ozdobić najróżniejsze przedmioty wprowadzając światło i kolory do domowej przestrzeni. Małe kolorowe szkiełka mogą, za sprawą Twoich rąk, przeobrazić się w obraz, piękny wazon lub ramę lustra.

Mozaika jest techniką dającą nieograniczone możliwości twórcze, jest to dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki. Technika znana była już w starożytności. Najstarsze, znalezione pochodzą sprzed pięciu tysięcy lat. W starożytnej Grecji pierwsze mozaiki układano z otoczaków znalezionych na brzegach rzek i morza.

Przy pomocy szablonów lub polegając na własnej wyobraźni, słuchając historii jakie opowiedzą nam maleńkie szklane elementy stworzymy wspólnie niepowtarzalne prace dla siebie lub prezent dla bliskiej osoby.

W ramach zajęć każda uczestniczka wykona 1 prace. Uczestnicy mogą przynieść ze sobą ulubiony obrazek, motyw zdobniczy wg którego chcą wykonać mozaikę.

Prowadzenie: Małgorzata Sobczyk
Termin: 2 marca, (sobota), godz. 10:00-14:00
Czas trwania: 4 h
Koszt:140 zł

Źródło: Pracownia SztukaPuka
Daty wydarzeń:

2.3.2013

Autor wpisu: Małgorzata Sobczyk

Pracownia SztukaPuka
województwo: wielkopolskie, powiat: m. Poznań
60-767 Poznań, Matejki 44/2
info@sztukapuka.pl, 660 457 110
www.sztukapuka.pl
Liczba odsłon: 1381
19.02.2013