Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przedłużony nabór studentów do projektu!

Grasz w gry planszowe? Chcesz zdobyć nowe doświadczenie i lubisz podróżować? Poprowadź warsztaty dla młodzieży z małych miejscowości na Podkarpaciu lub Lubelszczyźnie. Najbardziej aktywni i zaangażowani w projekt studenci wyjadą do Włoch! Termin naboru został przedłużony do końca lutego.

Celem projektu jest rozwój aktywności obywatelskiej dzieci i młodzieży z województw lubelskiego i podkarpackiego dzięki upowszechnieniu wiedzy na temat możliwych form wsparcia jakie mogą uzyskać od społeczeństwa (np. stypendia od lokalnych organizacji pozarządowych) i wiedzy na temat możliwości aktywnego zaangażowania ich samych na rzecz otoczenia, np. poprzez wolontariat. Projekt adresowany jest do: młodzieży w wieku 13-16 lat z Lubelszczyzny i Podkarpacia, studentów lubelskich i rzeszowskich uczelni wyższych oraz przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, domów kultury, bibliotek i świetlic wiejskich

W ramach projektu „Gra obywatelska”:

  • przygotowana zostanie edukacyjna gra planszowa o najważniejszych i najbardziej inspirujących do działania przykładach aktywności z zakresu wolontariatu, stypendiów i edukacji obywatelskiej. Na planszy zostanie odtworzona ścieżka rozwoju osobistego i społecznego młodego człowieka. Zwycięzcą gry będzie uczestnik, który przejdzie trzy poziomy (jednostka, rodzina, społeczność) i zdobędzie najwięcej punktów. Jednak nie osiągnie tego, jeśli w swojej strategii będzie skoncentrowany wyłącznie na indywidualnym rozwoju, ignorując działanie na rzecz innych;
  • opracowana zostanie publikacja opisująca zasadę wzajemności z różnych perspektyw;
  • zrealizowane będą szkolenia dla studentów poświęcone marketingowi społecznościowemu, wolontariatowi i stypendiom;
  • przeprowadzone będą wspólnie ze studentami-wolontariuszami warsztaty dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z woj. lubelskiego i podkarpackiego.


Projekt został objęty patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas.

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Źródło: Fundacja Dobra Sieć
Daty wydarzeń:

28.2.2013

Fundacja Dobra Sieć
województwo: mazowieckie
00-590 Warszawa, Marszałkowska 6/17
biuro@dobrasiec.org, +48 22 825 70 22
www.graobywatelska.pl/
Liczba odsłon: 843
18.02.2013