Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

VII Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij", Gryfino

Siódma edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży odbędzie się w terminie 21 lutego - 3 marca 2013. W tym czasie, w czterech miejscach w Gryfinie, a także w kilku miejscowościach w regionie (także po stronie niemieckiej) zaprezentuje się ponad 120 gości. Na włóczykijowych scenach przecinać się będą szlaki reportażystów, alpinistów, etnografów, miłośników sportów ekstremalnych, podróżujących filmowców, regionalistów, autostopowiczów i innych.

Oprócz prezentacji "podróżniczych" w programie pojawi się kilkanaście filmów i około 10 koncertów z muzyką alternatywną. Zagrają m.in. Dezerter, UL/KR, Hanimal, Przytuła & Kruk. Podczas imprezy organizowane będą liczne wycieczki po regionie (Witnica Gorzowska/Lubus, Gartz i okolice), a także zaliczany do Pucharu Polski, ekstremalny rajd na orientację "Włóczykij Trip Extreme" (pieszy dystans: 50 i 100 km). W pierwszą sobotę imprezy zorganizowany zostanie huczny integracyjny bal przebierańców - Bal Włóczykija. W sekcji "Smaki Świata" pojawią sie degustacje kuchni litewskiej, tajskiej, a także potraw z owadów.

Nowościami tegorocznej edycji będzie odbywający się równolegle w kilku szkołach "Mały Włóczykij" adresowany dla dzieci (warsztaty, konkurs, prezentacje), a także regionalne minitargi poświęcone Pomorzu Zachodniemu.

Autorką tegorocznego plakatu na Włóczykija jest po raz drugi Alicja Gapińska, utalentowana szczecińska artystka zajmująca się ilustracją, projektowaniem graficznym, concept artem, malarstwem i grafika warsztatową.

Zainteresowanych udziałem w imprezie prosimy o nadsyłanie propozycji (krótki opis + kilka fotografii) na adres: fluxoplazma@gmail.com (Przemek Lewandowski)

Organizatorem imprezy są: Stowarzyszenie Republika Międzyodrza oraz Gryfiński Dom Kultury.

Źródło: Włóczykij
Daty wydarzeń:

21.2.2013 - 3.3.2013

Stowarzyszenie Republika Międzyodrza oraz Gryfiński Dom Kultury
województwo: zachodniopomorskie
Gryfino
fluxoplazma@gmail.com
www.wloczykij.com
Liczba odsłon: 939
15.02.2013