Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wielkie miłości wielkich artystów, Toruń

Zapraszamy na walentynkową pogadankę z pokazem multimedialnym dotycząca wybitnych malarzy polskich, których dzieła eksponowane są w Ratuszu Staromiejskim. Ukazani zostaną  Jan Matejko, Stanisław Ignacy Witkiewicz oraz inni artyści - ich życie prywatne, wielkie miłości, żony, kochanki.

W Walentynki zapraszamy wszystkich zakochanych (i nie tylko) na Galerię Malarstwa Polskiego do Ratusza Staromiejskiego. Podczas spotkania obejrzymy obrazy wybranych artystów, głównie zaś skupimy się na postaciach Jana Matejki i Stanisława Ignacego Witkiewicza. Następnie odbędzie się pokaz multimedialny z wykładem dotyczącym, nie tylko twórczości tych dwóch znamienitych i jakże różnych od siebie artystów, ale również ich życia prywatnego. Wykład oparty będzie na listach Jana Matejki do żony oraz na listach Witkacego do jego małżonki. Pokaz multimedialny oprócz reprodukcji dzieł tych twórców będzie zawierał także materiał fotograficzny dotyczący ich życia, a jako ciekawostkę pokażemy karykatury członków rodziny wykonane przez Jana Matejkę.

Przygotowanie i prowadzenie wykładu: Maria Magdalena Gessek. 

Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu
Daty wydarzeń:

14.2.2013

Autor wpisu: Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Toruń
87-100, Toruń, Rynek Staromiejski 1
muzeum@muzeum.torun.pl, 566605612
www.muzeum.torun.pl
Liczba odsłon: 912
11.02.2013