Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Forum Polsko-Czeskie: wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich 2013

Celem programu jest zacieśnienie współpracy w stosunkach polsko-czeskich, obejmującej różne dziedziny: polityczną, gospodarczą, samorządową, medialną, kulturalną, naukowo-techniczną czy młodzieżową.

W roku 2013 priorytetowo traktowane będą obszary tematyczne służące:
1) Poprawie wizerunku Polski w Republice Czeskiej;
2) Rozwojowi trwałej współpracy między organizacjami pozarządowymi i wspólnotami samorządowymi Polski i Czech, ze szczególnym uwzględnieniem budowy i wykorzystania potencjału ośrodków analitycznych;
3) Debacie nt. przyszłości Europy w Polsce i w Republice Czeskiej;
4) Rozwojowi stosunków gospodarczych polsko-czeskich, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia projektów infrastrukturalnych oraz eliminacji barier we współpracy sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Przykłady dofinansowywanych działań:
1) wizyty studyjne;
2) konferencje, seminaria, warsztaty, spotkania;
3) publikacje;
4) projekty wykorzystujące technologie IT.

Budżet: 450.000 złotych

Kto może ubiegać się o dotację: organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, instytuty badawcze, instytucje kultury.

Termin składania wniosków: 14 lutego 2013 r. o godz. 15.00

Źródło: Eurodesk
Daty wydarzeń:

4.2.2013 - 14.2.2013

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-580 Warszawa, Aleja J.CH. Szucha 23
rzecznik@msz.gov.pl, 22 523 90 00
http://www.msz.gov.pl/pl
Liczba odsłon: 979
04.02.2013

Zobacz także:

Konferencja: Międzykulturowość w edukacji historycznej

W trakcie wykładów i warsztatów proponowanych w ramach powyższego wydarzenia, naukowcy i praktycy podejmą próbę odpowiedzi na pytania, jak wykorzystać wiedzę o przeszłości do budowania postaw otwartości w globalizującym się świecie oraz w społecznościach lokalnych. 

Stocznia jest kobietą, edycja III

Pierwsze dwie edycje nosiły podtytuł "Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej", trzecia - obecna edycja nazywa się "Projekt seniorek i seniorów", bowiem działania skierowane są do i dla tej grupy. Projekt zakłada aktywizację pomorskich seniorek i seniorów na gruncie społecznym i cyfrowym poprzez serię warsztatów, między innymi z zakresu obsługi komputera oraz tabletu a także nauki obsługi przeglądarek internetowych i mediów społecznościowych.

Akademia Cyfrowych Kompetencji, edycja III

Ruszył nabór! Projekt "Akademia Cyfrowych Kompetencji" zakłada aktywizację studentów i osób aktywnych zawodowo na rzecz lokalnej społeczności (dzieci i młodzież, seniorzy), poprzez podniesienie ich kompetencji medialnych w zakresie świadomego, bezpiecznego, krytycznego i twórczego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.