Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]
Dodaj treść Newsletter

Forum Polsko-Czeskie: wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich 2013

Celem programu jest zacieśnienie współpracy w stosunkach polsko-czeskich, obejmującej różne dziedziny: polityczną, gospodarczą, samorządową, medialną, kulturalną, naukowo-techniczną czy młodzieżową.

W roku 2013 priorytetowo traktowane będą obszary tematyczne służące:
1) Poprawie wizerunku Polski w Republice Czeskiej;
2) Rozwojowi trwałej współpracy między organizacjami pozarządowymi i wspólnotami samorządowymi Polski i Czech, ze szczególnym uwzględnieniem budowy i wykorzystania potencjału ośrodków analitycznych;
3) Debacie nt. przyszłości Europy w Polsce i w Republice Czeskiej;
4) Rozwojowi stosunków gospodarczych polsko-czeskich, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia projektów infrastrukturalnych oraz eliminacji barier we współpracy sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Przykłady dofinansowywanych działań:
1) wizyty studyjne;
2) konferencje, seminaria, warsztaty, spotkania;
3) publikacje;
4) projekty wykorzystujące technologie IT.

Budżet: 450.000 złotych

Kto może ubiegać się o dotację: organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, instytuty badawcze, instytucje kultury.

Termin składania wniosków: 14 lutego 2013 r. o godz. 15.00

Źródło: Eurodesk
Daty wydarzeń:

4.2.2013 - 14.2.2013

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-580 Warszawa, Aleja J.CH. Szucha 23
rzecznik@msz.gov.pl, 22 523 90 00
http://www.msz.gov.pl/pl
Liczba odsłon: 854
04.02.2013

Zobacz także:

Konferencja SZTUKA EDUKACJI. Artysta wraca do szkoły

Konferencja SZTUKA EDUKACJI. Artysta wraca do szkoły jest drugą z cyklu konferencji edukacyjnych zainicjowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poświęconych tematyce edukacji kulturalnej.

Skąd ty jesteś?

Projekt "Skąd ty jesteś - odkrywanie kulturowych korzeni oraz poszukiwanie współczesnych inspiracji dla edukacji" adresowany jest do dzieci i młodzieży ich rodzin oraz nauczycieli skupionych przy szkołach polonijnych w Norwegii, Włoszech, Francji i Irlandii. Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom polskiej kultury oraz wyposażenie szkolnych bibliotek w pakiet współczesnych książek polskich, wyselekcjonowanych na potrzeby projektu. Materiały są już dostępne na naszej stronie.

Teatr w klasie. Cykl spotkań teatralnych. Edycja 3

Projekt Teatru Powszechnego polega na przedstawianiu w szkolnej klasie spektaklu. W pierwszej części spotkania sala lekcyjna staje się sceną, na której aktorzy pokazują spektakl dotyczący aktualnych problemów i zagadnień, z jakimi młoda widownia spotyka się lub może się spotkać. Na jesieni rusza nowy cykl spotkań! Wszystkich nauczycieli szkół ponadpodstawowych zapraszamy do przesyłania zgłoszeń. Nabór potrwa do 15 września.