Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs grantowy "Nowe Technologie Lokalnie"

Pracujesz w organizacji pozarządowej? Twoja organizacja zrealizowała do tej pory chociaż jeden projekt z grantu Polsko-Amerykańskiej Wolności? Chcesz intensywniej korzystać z nowoczesnych technologii w swojej pracy? Jeżeli odpowiedź brzmi tak – możesz startować w konkursie grantowym i ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. Zgłoszenia do 15 lutego.

Celem konkursu grantowego jest pokazanie organizacjom trzeciego sektora, jak nowoczesne technologie mogą pomóc w ich codziennej pracy , jak dzięki ICT unowocześnić obecne działania, jak dotrzeć do nowych grup odbiorców.

Konkurs jest jednym z elementów pilotażowego programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”. Program koncentruje się na wzmacnianiu potencjału organizacji pozarządowych w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

- Chcemy pomóc organizacjom w zrozumieniu korzyści wynikających z racjonalnego zastosowań ICT i umożliwić im dokonywanie świadomych wyborów, najbardziej odpowiednich do profilu i stanu rozwoju organizacji. W rezultacie zwiększyć efektywność ich działania i szanse rozwoju- mówi Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Koordynatorem konkursu jak i całego programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

- Dotychczasowe doświadczenia we współpracy z organizacjami pokazują ogromne zainteresowanie ICT w trzecim sektorze- mówi Rafał Kramza, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - Dlatego oferujemy praktyczne wsparcie w tym zakresie. Temu ma też służyć konkurs grantowy na nowatorskie pomysły związane z nowoczesnymi technologiami, które wzmocnią potencjał lokalnych organizacji

O granty mogą ubiegać się organizacje pozarządowe oraz konsorcja z udziałem przedstawicieli trzeciego sektora, biznesu, nauki lub administracji. W każdym przypadku aplikująca organizacja musi się wykazać doświadczeniem w postaci przynajmniej jednego projektu zrealizowanego w ramach innych programów grantowych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (www.pafw.pl).

Dzięki udziałowi w konkursie można otrzymać dofinansowanie do 10 000 PLN na cztery rodzaje projektów: o charakterze promocyjno-informacyjnym, produktowo-usługowym, usprawniającym oraz sieciującym. Szczegółowy opis konkursu oraz dokumentacja znajduje się na stronie http://blog.technologielokalnie.pl/. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego br.

Więcej o programie na:

www.technologielokalnie.pl
www.facebook.com/Nowe.Technologie.Lokalnie

Dodatkowe informacje:
Michał Bielicki: 502 601 703
E: michal.bielicki@frsi.org.pl

Źródło: Nowe Technologie Lokalnie
Daty wydarzeń:

4.2.2013 - 15.2.2013

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-019 Warszawa, Grójecka 1/3
ntl@frsi.org.pl, 22 579 15 09
http://www.technologielokalnie.pl
Liczba odsłon: 1301
04.02.2013