Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kurs malarstwa i rysunku - Królewska Akademia Sztuki w Wilanowie

Muzeum Pałac w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne 5. edycji otwartych, odpłatnych kursów malarstwa i rysunku, w ramach Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się 23 lutego 2013 r., o godz. 11:00, w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej (przy dziedzińcu głównym Pałacu). 

Muzeum Pałac w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne 5. edycji otwartych, odpłatnych kursów malarstwa i rysunku, w ramach Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się 23 lutego 2013 r., o godz. 11:00, w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej (przy dziedzińcu głównym Pałacu). 

Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach kursu przerabiamy wiele zagadnień, takich jak np.: perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu dostają dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie są indywidualnie omawiane. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs.

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski - artysta malarz
Asystent: Anna Pszonka

Kursy są otwarte są dla wszystkich, którzy mają skończone 15 lat.
Kursy będą się odbywały na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie w oparciu o Pawilon Rzeźby oraz, o ile dopisze aura, w Ogrodach i Parku Pałacowym, przez 10 weekendów, począwszy od 2 marca 2013 r.
- soboty, godz. 11:00 - 14:00 – kurs dla początkujących,
- niedziele, godz. 11:00 - 14:00 – kurs dla średniozaawansowanych.
Koszt:
- cały kurs - 400 zł,
- sesja indywidualna 3 godz. - 60 zł.

Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać maila z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres mailowy: agrabowski@muzeum-wilanow.pl.

Opłatę za cały kurs należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu w Wilanowie: nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Kurs malarstwa i rysunku” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Muzeum Pałacu w Wilanowie: http://www.wilanow-palac.pl/, na stronie Fundacji "andART": http://fundacjaandart.blogspot.com  oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebook`u.

Źródło: Muzeum Pałac w Wilanowie
Daty wydarzeń:

23.2.2013 godz. 11:00 - 12:30

Autor wpisu: Barbara Maciążek

Muzeum Pałac w Wilanowie
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-958 Warszawa, Stanisława Kostki Potockiego 10/16
agrabowski@muzeum-wilanow.pl, 531544899
http://www.wilanow-palac.pl
Liczba odsłon: 1082
04.02.2013