Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Produkcja imprez masowych, w tym szkolenie w zakresie wykonywania zadań członka służb

27 kwietnia 2013 r. rozpocznie się kurs z zakresu produkcji imprez masowych. Szkolenie organizuje Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach i jest skierowane do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu organizacji imprez masowych, w tym imprez artystycznych i rozrywkowych. Trwają zapisy.

Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach zaprasza do udziału w kursie: Produkcja imprez masowych, w tym szkolenie w zakresie wykonywania zadań członka służby porządkowej i informacyjnej imprez masowych.

Szkolenie, które wydaje się być obowiązkowe dla organizatorów wydarzeń, dni miast, koncertów, festiwali, spektakli plenerowych etc., ale również dla osób pragnących zająć się organizacją wszelkiego rodzaju imprez, realizowanych w przestrzeniach publicznych.

Szkolenie kierujemy do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu organizacji imprez masowych, w tym imprez artystycznych i rozrywkowych oraz zainteresowanych zdobyciem umiejętności i uprawnień do wykonywania zadań członka służby porządkowej i informacyjnej. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 sierpnia 2011 r. w sprawie wymogów, jakie powinni spełniać kierownik do spraw bezpieczeństwa, służby porządkowe i służby informacyjne (Dz.U. 2011 nr 183 poz. 1087).

Podczas szkolenia omówione zostaną aspekty związane z produkcją tego typu eventów. Uczestnicy poznają akty prawne, dowiedzą się o wymaganych zezwoleniach. Wiele uwagi poświęcimy kwestiom bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności organizatora. Podczas pracy warsztatowej skompletujemy pełną dokumentację imprezy, w tym harmonogram produkcji, zaplanujemy teren imprezy masowej, przeanalizujemy umowy. Dowiemy się jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak współpracować z Policją i innymi służbami.

Szkolenie poprowadzą praktycy, osoby z ogromnym doświadczeniem w organizowaniu imprez masowych, Wenancjusz Ochmann z Fundacji Arteria, wykładowca, autor programu szkoleniowego z zakresu organizacji imprez masowych, właściciel Veno’s Studio przemysły qultury.

Część szkoleniową dotyczącą uzyskania uprawnień w zakresie wykonywania zadań członka służby porządkowej i informacyjnej imprezy masowej (Dz.U. 2011 nr 183 poz. 1087) poprowadzą: Władysław Czapla oraz Wojciech Papis.

Głównych prowadzących wspomoże Adam Meroń – pracownik ROK Katowice, niegdyś wieloletni organizator kilkuset imprez (sportowych, kulturalnych, wystaw, targów) w katowickim Spodku.

Kurs zakończony jest egzaminem wewnętrznym w formie testu (zakres: wykonywanie zadań członka służby porządkowej i informacyjnej).

Szkolenie będzie realizowane w formie warsztatowej oraz wykładów. Podczas pracy analizowane będą konkretne przypadki oraz przykłady zrealizowanych imprez. W trakcie 20 godzin szkolenia (4 spotkania x 5 godzin), uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu organizacji imprez masowych. Każdy z uczestników otrzyma pakiet przydatnych materiałów, wzory dokumentów, umów oraz dwa zaświadczenia (jedno o ukończeniu szkolenia z zakresu produkcji imprez masowych oraz drugie, zgodne ze wzorem określonym w Rozporządzeniu, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie wykonywania czynności członka służby porządkowej i informacyjnej imprezy masowej).

Szczegóły i karta zgłoszenia:
http://www.rok.katowice.pl/pl/artykul,kurs-produkcja-imprez-masowych,1017.html,1

Artur Szczęsny
tel. 32 251 75 63 w. 118
fax. 32 251 75 63 w. 112
e-mail: aszczesny@rok.katowice.pl

Źródło: ROK Katowice

Autor wpisu: rok katowice

Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach
województwo: śląskie
40-057 Katowice, ul. PCK 19
sekretariat@rok.katowice.pl, 32 2517563
www.rok.katowice.pl
Liczba odsłon: 1711
25.01.2013