Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki to instytucja Samorządu Województwa Mazowieckiego organizująca wydarzenia kulturalne, konkursy, warsztaty,  projekty społeczne adresowane do instytucji kultury, samorządów i organizacji pozarządowych.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki posiada od 1 września 2010 nowy statut nadany naszemu centrum uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego. W nowym statucie zdecydowany nacisk kładzie się na edukacyjną funkcję MCKiS. Centrum programowo ma skoncentrować się na pomocy doradczej dla mazowieckich instytucji kultury i środowisk animatorów kultury. W tym celu w ramach nowego regulaminu Centrum powołano  Dział Edukacji i Szkoleń, który ma w największym stopniu realizować nową misję instytucji. Poprzez organizację specjalistycznych szkoleń, warsztatów, konferencji, tworzenie sieci, DES będzie inspirował i integrował środowisko animatorów kultury na Mazowszu. Realizując innowacyjne projekty będzie gromadził i udostępniał wiedzę o zarządzaniu kulturą.  Przy czym przedmiotem zainteresowania DES będzie taka kultura, która wpływa na rozwój lokalny, buduje kapitał społeczny i ekonomiczny regionu, zwiększa potencjał kreatywny i jakość życia mieszkańców. Powyższe cele realizowane są już częściowo przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki od trzech lat. Służą temu między innymi dwa wieloletnie programy realizowane w MCKiS od 2008 roku, skierowane do mazowieckich instytucji kultury i organizacji pozarządowych: Kierunek Kultura oraz W stronę nowoczesnego muzeum

Aktualnie Centrum przygotowuje również polsko-brytyjską konferencję i warsztaty Ekonomia muzeum. Konferencja odbędzie się w listopadzie 2010 roku. Na 2011 rok planowane są m.in.: Warsztaty Muzeum otwarte/Antropologia codzienności oraz Narracja w muzeum. W związku z renowacją budynku – siedziby Centrum i przystosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych, tworzony jest projekt edukacyjny o roboczej nazwie Centrum Aktywności Twórczej Osób Niepełnosprawnych. 

 

Linki do stron poszczególnych projektów:

Kierunek Kultura

www.promocjaprzezkulture.pl

W stronę nowoczesnego muzeum

www.mazowieckiemuzea.pl

Ekonomia muzeum 

http://www.ekonomiamuzeum.pl/ 

Źródło: MCKiS

Autor wpisu: Marcin Śliwa

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-139 Warszawa, ul. Elektoralna 12
m.sliwa@mckis.waw.pl
http://www.mckis.waw.pl/
Liczba odsłon: 4583
27.10.2010