Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Van Gogh. Grupa sztuk wizualnych – przekraczając granice wieku.

Projekt VAN GOGH realizowany był w Ośrodku Kultury Ochoty od 2008r. Głównym założeniem projektu była budowa partnerstwa między ośrodkami kultury z Polski, Litwy i Węgier, którego celem była wymiana doświadczeń w zakresie edukacji artystycznej osób dorosłych. Odbiorcami projektu byli uczestnicy warsztatów malarskich organizowanych przez partnerskie instytucje, malarze amatorzy.

Byli to przede wszystkim seniorzy, osoby dorosłe, a także instruktorzy malarstwa, pracownicy centrów kultury.

W ramach projektu zorganizowano  międzynarodowe plenery malarskie, w każdym kraju partnerskim - wyjazdy zagraniczne z aktywnym udziałem słuchaczy. Oprócz tego projekt zakładal zorganizowanie w każdym z krajów warsztatów z obsługi Internetu i poczty elektronicznej oraz kurs języka angielskiego dla pracowników i słuchaczy. Zajęcia te miały pozwolić uczestnikom projektu brać udział w przygotowaniu strony internetowej - galerii prezentującej prace wykonane podczas plenerów, będącej jednym z rezultatów projektu.

Jak pisali organizatorzy: "Mamy nadzieję, że dzieki temu projektowi przełamane zostaną bariery kulturowye i językowe. Aktywne uczestnictwo seniorów i dorosłych słuchaczy w otwartej Unii Europejskiej spowoduje wzrost ich poczucia własnej wartości, pewności siebie. Odbiorcy projektu nabędą także umiejętności pracy w grupie międzynarodowej, wzrośnie ich wiedza na temat różnorodności kultury europejskiej."

Oprócz założenia strony internetowej www.plengogh.eu, wydany został również katalog Van Gogh 2008–2010, a wydarzenia projektu były na bieżąco relacjonowane w miesięczniku „Ochotnik”.

Projekt otrzymał  II nagrodę za najlepszy projekt edukacyjny roku 2010 w kategorii instytucje kultury na II Warszawskiej Giełdzie Programów Edukacji Kulturalnej

Projekt ten został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
 

Źródło: Ośrodek Kultury Ochoty
Daty wydarzeń:

15.1.2013 godz. 13:21 - 13:21

Van Gogh. Grupa sztuk wizualnych – przekraczając granice wieku.
Ośrodek Kultury Ochoty
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-094, Warszawa, Grójecka 75
oko@oko.com.pl, 2 822 48 70
http://www.oko.com.pl
Liczba odsłon: 913
15.01.2013