Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty Art In Practice, Poznań

Celem ART IN PRACTICE jest stworzenie platformy edukacyjnej dla wszystkich osób, które chciałyby tworzyć i prowadzić projekty w zakresie szeroko pojętej kultury. Organizowane przez Art Stations Foundation zajęcia mają uzupełnić wiedzę teoretyczną zdobytą na wyższych studiach, głównie humanistycznych, o narzędzia niezbędne do pracy kuratora oraz menadżera kultury.

 

Czwarte spotkanie z cyklu Art in Practice poprowadzi dr Jarosław Trybuś z Centrum Architektury. Podczas części wykładowej Jarosław Trybuś przedstawi najciekawsze przykłady swojej pracy kuratorskiej i badawczej w obszarze architektury, m.in. prezentowany na XI Biennale Architektury w Wenecji projekt "Budynków życie po życiu" oraz swoją ostatnią publikację "Warszawa niezaistniała".

Jarosław Trybuś (ur. 1976) – absolwent historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od 2004 związany z Galerią Miejską Arsenał w Poznaniu, od 2008 pracownik Instytutu Stefana Starzyńskiego w Warszawie. W 2008 wraz z Grzegorzem Piątkiem był kuratorem wystawy w pawilonie polskim Budynków życie po życiu na XI Biennale Architektury w Wenecji (2008), nagrodzonej Złotym Lwem za najlepszą ekspozycję narodową. Jego zainteresowania koncentrują się wokół architektury niezrealizowanej. Jest autorem takich publikacji jak "Archimapa. 1949-1956 Socrealizm" (z Grzegorzem Piątkiem), "Przewodnik po warszawskich blokowiskach", „Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings” czyli katalog wystawy w Pawilonie Polskim na XI Biennale Architektury w Wenecji 2008.

Liczba uczestników ograniczona do 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na adres k.woynicz@artstationsfoundation5050.com
Koszt: 25 PLN za udział w jednych zajęciach

Źródło: Art Stations Foundation
Daty wydarzeń:

22.1.2013 godz. 17:30

Autor wpisu: Marta Kabsch

Art Stations Foundation
województwo: wielkopolskie
61-888, Poznań, Półwiejska 42
office@artstationsfoundation5050.com, 618596124
www.artstationsfoundation5050.com
Liczba odsłon: 1058
15.01.2013