Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Raport "Badanie publiczności teatrów w stolicy"

Raport będący efektem projektu badawczego realizowanego przez Fundację Generacja TR Warszawa wraz z Fundacją Obserwatorium, Instytutem Teartalnym im. Zbigniewa raszewskiego oraz TR Warszawa. Projekt współfinasowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Badania nad stanem kultury, w tym teatrów, zbyt często ograniczają się do danych ilościowych, pomijając analizy jakościowe. Dowiadujemy się, jakie były średnie wydatki na kulturę w gospodarstwie domowym, przy czym wśród pozycji budżetowych są zakup sprzętu audio-video i wyjście na koncert (np. do pubu); wiemy, ile książek przeczytał statystyczny Polak, ale brak wywiadów pogłębionych, jaka to była literatura. Wreszcie, możemy znaleźć informację o ilości premier zrealizowanych w danym teatrze, frekwencji na przedstawieniach, jednak próba jakościowej analizy uczestnictwa w życiu teatralnym stolicy właściwie nie ma racji bytu. (jest przez badaczy pomijana). Planując badanie warszawskich scen, byliśmy przekonani, że konieczne jest wypełnienie tej luki. By to zrobić przeprowadziliśmy ankiety i wywiady wśród 1) widzów 33 warszawskich teatrów; 2) przedstawicieli środowisk profesjonalnych; 3) studentów Wiedzy o Teatrze AT i Instytutu Kultury Polskiej UW

(tekst zaczerpnięty z opisu internetowego wydania raportu)

Publikacja podlinkowana w stopce pod artykułem.
 

Źródło: Instytut Teatralny
Liczba odsłon: 1797
14.01.2013