Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Współczesność wsi, Kraków

Wieś jest tematem słabo obecnym w polskim dyskursie przestrzennym, tymczasem właśnie ona przechodzi w ostatniej dekadzie zmiany radykalnie modyfikujące jej charakter i dewastujące krajobraz. Nieuchronność procesów modernizacyjnych i zanikanie relacji wspólnotowych są ważnym wątkiem, który ginie w dyskusji zdominowanej przez problematykę tożsamościową. Wieś w Polsce jednak jeszcze jest. Co będzie z nią dalej?

Zapraszamy na spotkanie spotkanie z Piotrem Nowakiem, Danielem Rycharskim i Magdaleną Zych poświęcone współczesności wsi. Spotkanie odbędzie się w MOCAK-u 10 stycznia 2013 o 18.00, poprowadzi je Dorota Leśniak-Rychlak.

PIOTR NOWAK – adiunkt w Instytucie Socjologii UJ. Od wielu lat prowadzi badania nad rozwojem obszarów wiejskich i polityką rolną. Swoją wiedzę naukową i kompetencje wykorzystuje w pracach o charakterze konsultacyjno-eksperckim dla instytucji działających na rzecz środowisk lokalnych i wiejskich. Autor licznych publikacji na temat socjologii sportu oraz socjologii obszarów wiejskich.

DANIEL RYCHARSKI – twórca wiejskiego street artu, zajmuje się działaniami artystycznymi w przestrzeni wsi, tworzy m.in. instalacje, wideo, projekty site specific. Doktorant w pracowni interdyscyplinarnej Zbigniewa Sałaja i Grzegorza Sztwiertni na ASP w Krakowie.

MAGDALENA ZYCH – etnografka, absolwentka UJ. W Muzeum Etnograficznym w Krakowie koordynuje projekty badawcze, w tym „dzieło-działka” i „Wesela 21″. Doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, zajmuje się współczesnymi kolekcjami etnograficznymi.

Źródło: Autoportret.pl
Daty wydarzeń:

10.1.2013 godz. 18:00

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
województwo: małopolskie, powiat: m. Kraków
30-702 Kraków, Lipowa 4
office@mocak.pl, 12 263 40 01
http://mocak.com.pl
Liczba odsłon: 1020
04.01.2013