Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Andy Warhol na Gwiazdkę w Rzeszowie, warsztaty

Andy Warhol jest jednym z najbardziej wpływowych artystów XX wieku. Uznawany za rewolucjonistę sztuki, twórcę pop-artu i ikonę popkultury. Artystą, który przeszedł drogę od dobrze prosperującego grafika reklamowego do artysty-gwiazdy o popularności porównywalnej z giwazdami filmowymi czy idolami muzyki pop. Jego dzieła będzie można podziwiać w grudniu i styczniu w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Na tę okazję Muzeum przygotowało specjalną ofertę edukacyjną.

 Wesołych Świąt Andy!
Zajęcia warsztatowe polegające na wykonaniu kart świątecznych w technikach jakie stosował Andy Warhol. Zajęcia bez ograniczeń wiekowych.

Pop - art czyli co kryją amerykańskie lodówki
Lekacja muzealna odbywająca sie na ekspozycji w bezpośrednim kontakcie z dziełami Warhola. W trakcie je będzie można zapoznać się z sylwetką artysty i z nurtami sztuki XX wieku, na które miał wpływ oraz zastanowić się nad specyfiką percepcji sztuki współczesnej. Zajęcia bez ograniczeń wiekowych.

Największym dizełem Andy`ego Warhola był Andy Warhol czyli jak kształtować swój wizerunek
Zajęcia warsztatowe, na których postać Andy Warhola jest przywołana jako przykład wysoce oryginalnej autokreacji. Na warsztatach zostają podjęte techniki związane z kreowaniem wizerunku: mowa ciała, ubiór, elementy komunikacji interpersonalnej. Zajęcia przeznaczone dla klas gimanzjalnych i szkół średnich.

Poczuj się artystą - akwarela, tempera, olej - podobieństwo i różnice technik malarskich
W trakcie lekcji omawiamy najważniejsze techniki malarskie na przykładzie dzieł malarstwa europejskiego, sztuki współczesnej oraz wystawy Andy Warhola, służących jako pomoce naukowe. Na części warsztatowej uczniowie sami próbują malować w wyżej wymienionych technikach. Wiek uczestników: od 7 lat.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
Daty wydarzeń:

7.12.2012 - 20.12.2012

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
województwo: podkarpackie, powiat: m. Rzeszów
35-030, Rzeszów, 3 Maja 19
sekretariat@muzeum.rzeszow.pl, 17 853 52 78
http://www.muzeum.rzeszow.pl
Liczba odsłon: 1186
27.11.2012