Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wyraź siebie w interakcji z innymi - wprowadzenie do dramaterapii, Warszawa

Drama Way zaprasza na szkolenie wprowadzające do dramaterapii, które odbędzie się w dniach 8 - 9 grudnia 2012 w Warszawie. Zajęcia oparte będą na jednej z metod stworzonych przez Emily Sue Jennings, prekursorkę dramaterapii w Wielkiej Brytanii. Zajęcia prowadzi Anna Szymanowska - jedyna w Polsce certyfikowana dramaterapeutka. Udział w szkoleniu jest odpłatny.

Na podstawie długoletnich obserwacji i badań, Emily Sue stworzyła, kreatywno –ekspresyjny model Dramaterapii, oparty na paradygmacie EPR (Embodiment, Projection, Role Play). Model ten bazuje na psychologii rozwojowej dziecka. Jego fundamentalnym  założeniem jest traktowanie dramy, jako niezbędnego czynnika prawidłowego rozwoju, oraz przekonanie, że człowiek rodzi się wyposażony w pewne predyspozycje do posługiwania się dramą. Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom co to jest Dramaterapia i zapoznanie z jej kluczowymi pojęciami, na poziomie teoretycznym i praktycznym. Każdy uczestnik będzie miał szanse, przy użyciu wybranych gier i zabaw kontaktowych, doświadczyć działania wszystkich elementów paradygmatu EPR i poznać ich zastosowanie kliniczne. Doświadczymy również sensu stopniowania trudności (Laddering process) w procesie terapeutycznym poprzez zaangażowanie swoich osobistych treści. Uwieńczeniem warsztatu będzie doświadczenie dramatycznego dystansu w procesie kreowania roli, jako sposobu ujawniania własnych wypartych treści czy konfliktów (praca z wybraną przez uczestników baśnią).

Zapraszamy szczególnie:

  • psychologów
  • psychiatrów
  • pedagogów
  • studentów i innych zainteresowanych tą tematyką


Siedziba Drama Way:
ul. Chocimska 12 m. 4 (Górny Mokotów)
Koszt: 450 PLN

Oferujemy zniżki:

  • 10% zniżki dla osób, które opłaca warsztat do 23.11.2012
  • 5% zniżki dla osób zgłaszających się razem
  • 5% zniżki dla uczestników naszych poprzednich warsztatów
  • 10% zniżki dla studentów do 26 roku życia


Prowadzący: Anna Szymanowska
Zgłoszenia: pytania dotyczące warsztatu i zgłoszenia prosimy kierować na adres: anna.szymanowska@dramaterapia.pl

Źródło: Drama Way
Daty wydarzeń:

8.12.2012 - 9.12.2012

Autor wpisu: O.Wiankowska

Drama Way
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, Chocimska 12/44
biuro@dramaway.pl
www.dramaway.pl
Liczba odsłon: 1064
20.11.2012