Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

II Forum Technologiczne "Sektor 3.0", Rzeszów

W jaki sposób nowoczesne technologie mogą pomóc w rozwoju trzeciego sektora? Jakie korzyści może przynieść organizacjom i samorządowi kooperacja w obszarze ICT? Odpowiedź poznamy już 3 grudnia, podczas drugiego już regionalnego Forum Technologicznego „Sektor 3.0”, które odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Organizatorami wydarzenia jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Fora Technologiczne są kontynuacją ogólnopolskiej Konferencji „Sektor 3.0-Technologie w organizacjach pozarządowych”, która cyklicznie odbywa się w Warszawie. Widząc duże zainteresowanie tematyką, od października organizatorzy Sektora 3.0 zapraszają na regionalne Fora Technologiczne. Pierwsze z nich, w Gdyni, już się odbyło. Kolejne odbędą się na Podkarpaciu i na Śląsku - to najbliższe, już 3 grudnia, w Rzeszowie. Ich celem jest podniesienie wiedzy w zakresie możliwości wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy fundacji, stowarzyszeń oraz innych podmiotów działających w trzecim sektorze. Organizacja forów w trzech regionach kraju ma ułatwić lokalnym organizacjom dostęp do wiedzy oraz ekspertów z kraju i za granicy specjalizujących się w ICT.

Drugie Forum Technologiczne „Sektor 3.0” otworzy Pani Anna Kowalska, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Następnie wystąpi przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji - Pan Włodzimierz Marciński. O swoich doświadczeniach w zakresie wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnych w brytyjskich organizacjach pozarządowych opowie gość specjalny - Pani Sara Lord-Soares, ICT Development Consultant z organizacji LASA. Wśród prelegentów forum będą zarówno przedstawiciele dużych firm technologicznych (np. Microsoft i Orange) jak i młodych start upów. Po części seminaryjnej uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w szeregu praktycznych warsztatów w zakresie wykorzystania ICT w organizacji w obszarze zarządzania i komunikacji. W ostatniej części spotkania odbędzie się sesja networkingowa, która ma ułatwić organizacjom nawiązanie kontaktu z przedstawicielami samorządu. Na końcu spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z prezentacją technologii wykorzystywanych w działaniach edukacyjnych podkarpackich organizacji. Kolejne, ostatnie już, Forum Technologiczne „Sektor 3.0” odbędzie się w styczniu na Śląsku!

Źródło: Konferencja Sektor 3.0
Daty wydarzeń:

3.11.2012

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
województwo: podkarpackie, powiat: m. Rzeszów
35-010, Rzeszów, Al. Łukasza Cieplińskiego 4
sektor3.0@frsi.org.pl, 502 601 703
http://www.sektor3-0.pl
Liczba odsłon: 978
20.11.2012