Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

ETHNO TRENDS SHOW

Wpadnij i zobacz, o co chodzi z tą kulturą ludową. Nie chcemy odtwarzać kultury ludowej. Chcemy nią inspirować – takie motto przyświeca nam przy Ethno Trends Show. To już druga edycja imprezy, podczas której będziemy pokazywać nie tylko stroje ludowe, ale również wzornictwo inspirowane kulturą ludową. 

17 listopada 2012 w Pracowni Duży Pokój będzie można zobaczyć strój wilanowski noszony przez mieszkańców podwarszawskich wsi,  zrobić sobie zdjęcie w stroju łowickim, samodzielnie wykonać drobny upominek, posłuchać o inspiracjach wzornictwem ludowym. Całość Ethno Trends Show zakończy koncert Kapeli Powiślackiej i zespołu Sutari, który otrzymał II nagrodę na XV Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Zapraszamy – Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna”

Program:
13.30 – 16.30 - Etnogadżet – czyli każdy może przyjść i zrobić sobie biżuterię dekupażową i odbitkę z sitodruku na własnej tkaninie (odbitkę z motywem wilanowskim) 
14.30 - 17.30 - Sesja zdjęciowa w strojach ludowych – masz ochotę się sfotografować, zapisz się warsztaty.spe@gmail.com
17.30 - 18:30 - Inspiracje etniczne w designie. Pokaz slajdów i pamiątek z podróży przez Polskę i Białoruś
18:30 - 19:30  - Pokaz strojów ludowych z okolic Warszawy, pokazowi będzie towarzyszył komentarz Elżbiety Piskorz-Branekovej
19:30 - koncert - Sutari i Kapela Powiślacka

Kapela Powiślacka
Mateusz i Agnieszka Niwińscy muzykują wspólnie od 2005 roku. Grają melodie z okolic Kołbieli, Garwolina i z tzw. Powiśla Maciejowickiego a także z tzw. Zawiśla i Radomszczyzny. W 2007 roku, wraz ze skrzypkiem Stefanem Nowaczkiem z Podłęża (ur. 1933 r.) podjęli próbę odtworzenia najstarszego składu kapeli z okolic Maciejowic Kościuszkowskich w składzie: skrzypce, basy i bębenek.

SUTARI
Sutari tworzą wokalistki, instrumentalistki a przede wszystkim performerki, związane z różnymi projektami muzycznymi i teatralnymi, kontynuujące tradycje śpiewacze polskiej muzyki ludowej.  To fuzja rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych. To także ludowa awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne. Sutari zdobyła II nagrodę oraz nagrodę publiczności - “Burzę Braw” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2012.

Wydarzenie zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków: Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2012” oraz w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Przemiany w Regionie" - RITA, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Źródło: ETHNO TRENDS SHOW
Daty wydarzeń:

17.11.2012 godz. 13:30

Autor wpisu: Natalia Jabłońska

Pracownia Duży Pokój,
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00 -553, Koszykowa 24/12
pracowniaetnograficzna@gmail.com, 22 621 10 30
www.etnograficzna.pl
Liczba odsłon: 1222
14.11.2012