Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Bezdomna mozaika" szuka domu, Bydgoszcz

Poszukujemy miejsca (murku / ściany) na zainstalowanie mozaiki ceramicznej. Wykonana została wspólnie z mieszkankami Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Matki z Dzieckiem w Bydgoszczy. Przedstawia ona różnokolorowe dłonie mieszkanek schroniska i ich dzieci.

Mozaika jest wykonana XVII-wieczną japońską techniką wypalania „raku”. Jej wymiary:120 cm x 130 cm.Można dowolnie modyfikować jej kształt. Projekt realizowany jest w ramach stypendium artystycznego, organizowanego przez Biuro Kultury Bydgoskiej.

Kilkuosobowa grupa matek wraz z dziećmi własnoręcznie wykonywała kafle ceramiczne w schronisku na ul. Polanki. W trakcie projektu powstał pomysł, żeby znaleźć dla mozaiki dom poza schroniskiem. Kafle tworzące mozaikę zostały wypalone w temperaturze 900 st. C, nad Balatonem przy Klubie Sportowym „Zjednoczeni” dzięki uprzejmości i wsparciu Waldemara Skarżyńskiego, członka Zarządu Rady Osiedla Bartodzieje. Dzieci ze schroniska pomagały przy wypale, wkładając do trocin rozżarzone kafle, w celu uzyskania efektów specjalnych na szkliwie ceramicznym.

Autorką i realizatorką projektu jest Joanna Babińska, w procesie wypału pomagała Małgorzata Steinmetz – Gackowska. Technicznego wsparcia udzielili Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 i Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Matki z Dzieckiem.

Osoby zainteresowane udziałem w ostatnim etapie projektu prosimy o kontakt telefoniczny 697 213191, bądź mailowy asiaglina@o2.pl.

Źródło: MM Bydgoszcz
Daty wydarzeń:

3.9.2012 - 19.11.2012

Bezdomna Mozaika

Bezdomna Mozaika Bezdomna Mozaika Bezdomna Mozaika Bezdomna Mozaika Bezdomna Mozaika
Ośrodek Działań Kulturowych Las
województwo: kujawsko-pomorskie
Bydgoszcz
asiaglina@o2.pl, 697 213191
http://odkl.org
Liczba odsłon: 1781
13.11.2012