Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Wolontariusz Kultury plus" - nabór, Lublin

Fundacja tu obok rozpoczyna realizację projektu „Wolontariusz Kultury plus” adresowanego przede wszystkim do dojrzałych mieszkańców Lublina w wieku 50+. Idea projektu wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 13 listopada 2012 do godz. 20.00.

Projekt jest kontynuacją kończącego się właśnie programu Wolontariusz Kultury+ i echem programów Wolontariusz ESK 2016 i Wolontariusz Kultury, które prowadzone od trzech lat przez Warsztaty Kultury cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Jego celem jest przygotowanie grupy osób, które chcą bez wynagrodzenia pracować na rzecz innych w szeroko pojętym obszarze kultury. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W ramach projektu planujemy:

  • warsztaty teoretyczno-szkoleniowe i spotkania integracyjne – w okresie od połowy listopada do marca, początkowo raz w tygodniu, w godzinach od 10 do 13.30;
  • szkolenia praktyczne, które będą obejmowały aktywny udział w przygotowaniu i realizacji wydarzeń kulturalnych, spacery tematyczne, wreszcie przygotowanie własnych projektów przez uczestników – w okresie od marca do czerwca 2013 r.;
  • zajęcia integracyjne w formie spotkań w „wirtualnej kawiarence wolontariusza”, wspólne wyjścia do teatru, muzeum, na wycieczki szkoleniowe – przez cały czas trwania projektu;
  • w maju – wycieczkę połączoną z piknikiem integracyjnym;
  • w czerwcu – podsumowanie, uroczyste zakończenie projektu i wręczenie certyfikatów Wolontariusz Kultury plus


Projekt adresowany jest do osób dojrzałych i zakłada, że uczestnicy w wieku 50+ będą stanowili większość grupy. Do udziału zapraszamy jednak także osoby młodsze, stąd w nazwie projektu jest „plus”, a nie np. „dla Seniorów”.

Realizując program Wolontariusz Kultury plus, chcemy poszerzać grono odbiorców kultury, ułatwiać dostęp do kultury przez kierowane do konkretnych osób informacje o różnorodnych ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Chcemy wspierać potrzebę aktywności i interaktywności społecznej, artystycznej i intelektualnej uczestników. Chcemy wreszcie zapobiegać wykluczaniu części mieszkańców z uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze.

Program będzie realizowany we współpracy z domami kultury „Skarpa” i „DDK Węglin” oraz z Warsztatami Kultury w Lublinie. Zakładamy, że po zakończeniu projektu nasi certyfikowani wolontariusze z jednej strony będą mogli pełnić rolę liderów grup nieformalnych, działających w swoim środowisku lokalnym, z drugiej – będą stanowili grupę, która zna się i wzajemnie wspiera w działaniach. Że będą kontynuować swoją aktywność społeczną i dobre relacje z fundacją tu obok.

Przewidujemy też tworzenie bazy Wolontariuszy Kultury plus, monitorowanie dalszej aktywności wolontariuszy, wspieranie ich w podejmowanych działaniach, tworzenie przyjaznej platformy wymiany pomysłów i dobrych praktyk.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić i złożyć w wersji papierowej w Domu Kultury „Skarpa” (ul. Przytulna 4), w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) i w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5, 20-52 Lublin). Formularz zgłoszeniowy a w wersji elektronicznej na stronie fundacji tu obok. Wypełniony formularz trzeba wysłać na adres e-mail: zapraszamy@tuobok.pl, lub złożyć go osobiście w jednym z podanych miejsc. O wynikach rekrutacji zawiadomimy Państwa w dniu 14.11.2012.

Ilość miejsc jest ograniczona. Mimo to – serdecznie zapraszamy!
Kontakt do koordynatora: Marta Kurowska, tel. 660 199 423, mail:zapraszamy@tuobok.pl

Program jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

 

Źródło: fundacja tu obok
Daty wydarzeń:

13.11.2012

fundacja tu obok
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
20-052, Lublin, Popiełuszki 28H lok.30
zapraszamy@tuobok.pl, 660 199 423
http://tuobok.pl/
Liczba odsłon: 2028
07.11.2012

Zobacz także:

Nabór przedłużony! Zgłoś swój projekt na Ogólnopolską Giełdę Projektów 2016 "animacja + generacje"!

Przedłużamy nabór do 18 października! Zgłoś swój projekt z zakresu animacji kultury budujący współpracę międzypokoleniową, przyjedź do Lublina i podziel się dobrymi praktykami z animatorami kultury z całej Polski! W naborze warto wziąć udział również dlatego, że opisy wybranych projektów ukażą się w publikacji w serii "Edukacja+Animacja", a ich autorzy wezmą udział w bezpłatnym szkoleniu z wystąpień publicznych i prezentacji (16-18 listopada w Radziejowicach), aby lepiej przygotować się do spotkania. Zapraszamy!

Teatr na życzenie - pokazy spektaklu ”Prolog komedii ” i warsztaty teatralne

„Teatr na życzenie” to nie oferta promocyjna! Choć tytuł przewrotnie kojarzy się z „podano do stołu”, to projekt nasz nie ma nic wspólnego, z wygodnym odbiorem. Wręcz przeciwnie – wymaga wysiłku, aktywnego udziału. To się nie może udać bez ludzi, których potrzeby wychodzą poza odbiór gotowych produktów kulturalnych, którym zależy na zadawaniu pytań, spotkaniu i rozmowie.

Dynowskie Sobótki - zmowa ognia i wody dla miłości

Ten wyjątkowy wieczór pełen sobótkowych, dramatycznych i miłosnych melodii, tekstów, nocnych kąpieli, ognisk i płonących wianków odbył się 26 czerwca w Dynowie nad brzegiem rzeki San. Jego organizatorami były zespoły i grupy działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, ale również dynowskie stowarzyszenia, szkoły, jednostki ochotniczych straży pożarnych.