Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ogólnopolski konkurs na esej

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jackiem Protasiewiczem oraz Fundacją Konrada Adenauera w Polsce ogłaszają ogólnopolski konkurs na esej pod hasłem: „Społeczeństwo obywatelskie w oczach młodzieży”.

Konkurs ma za zadanie promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, krzewienie postaw obywatelskich, zwiększenie poziomu partycypacji społeczno-obywatelskiej młodzieży oraz uwrażliwienie jej na problematykę praw człowieka.

Warunki uczestnictwa

1. Konkurs skierowany jest do:

I grupa wiekowa: studentów uczelni wyższych publicznych i niepublicznych wszystkich kierunków;
II grupa wiekowa: uczniów szkół ponadgimnazjalnych publicznych i niepublicznych.

2. Uczestnictwo w konkursie polega na napisaniu i przesłaniu indywidualnej pracy konkursowej w terminie i formie określonej w niniejszym regulaminie.

3. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę (esej) nigdzie wcześniej niepublikowaną i nienagradzaną w innych konkursach.

4. Esej nadesłany na konkurs musi stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie i nie może w żadnej swej części stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych utworów.

5. Nadesłanie pracy na konkurs oznacza akceptację jego warunków opisanych w niniejszym regulaminie oraz wyrażenie przez autora pracy zgody na nieodpłatne wykorzystanie nadesłanej pracy w ramach działań promocyjnych konkursu (np. publikacje prasowe, wydawnictwa, media elektroniczne). Udział w konkursie oznacza również wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy dla potrzeb konkursowych, o ile takie dane będą ujawniane w trakcie konkursu i w związku z jego przebiegiem (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r. — tekst jednolity Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

6. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

7. Zachęcamy do „polubienia” fanpage’a MISO: 
www.facebook.com/MiedzynarodowyInstytutSpoleczenstwaObywatelskiego


W celu udziału w konkursie należy przygotować pracę pisemną na jeden z trzech podanych tematów:

  • „Społeczeństwo obywatelskie w Polsce: wczoraj, dziś i jutro. Jak jest, a jak być powinno?”
  • „Jestem cząstką społeczeństwa obywatelskiego - moje prawa i obowiązki.”
  • „Przejawy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i za granicą. Które z nich uważasz za najważniejsze i dlaczego?”


Pracę pisemną należy przesłać do dnia 18 lutego (poniedziałek) 2013 r. w wersji papierowej wraz z zapisem na płycie CD na adres pocztowy:

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego
ul. Klimczaka 17 lok. 95
02-797 Warszawa
z dopiskiem: „Konkurs na esej”

Lista autorów zwycięskich prac pisemnych zostanie opublikowana na stronie internetowej Fundacji: www.miso.org.pl oraz na jej fanpage’u:
www.facebook.com/MiedzynarodowyInstytutSpoleczenstwaObywatelskiego 22 kwietnia (poniedziałek) 2013 r., a w terminie późniejszym opublikowane zostaną także ich eseje. Laureaci zostaną poinformowani o wynikach także telefonicznie.

Źródło: MISO
Daty wydarzeń:

18.2.2013

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego
województwo: mazowieckie
02-797 Warszawa, Klimczaka 17 lok. 95
biuro@miso.org.pl
http://www.miso.org.pl
Liczba odsłon: 954
06.11.2012

Zobacz także:

II edycja Konkursu na Projekt Teatralny w ramach programu Modelatornia

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu ogłasza drugą edycję Konkursu na Projekt Teatralny w ramach programu Modelatornia. Zgłoszenia projektów konkursowych przyjmujemy do 10 września 2017. 

40. Bydgoskie Impresje Muzyczne - Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży

Bydgoskie Impresje Muzyczne to międzynarodowy festiwal organizowany przez Pałac Młodzieży i Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy PAŁAC od 1977 roku, adresowany do młodzieżowych zespołów muzycznych z różnych kategorii: chóry, orkiestry, zespoły folklorystyczne, muzyki dawnej, klasyczne, rockowe, jazzowe.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!