Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zachodniopomorskie Forum Kultury

Zachodniopomorskie Forum Kultury powstało pod auspicjami Forum Kraków i zaczęło regularnie się spotykać od sierpnia 2011 roku. Podczas spotkań dyskutuje się na tematy najbardziej aktualne związane z kulturą tj. instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych ukierunkowanych na rozwój kulturalno-społeczny środowiska lokalnego.

 Obecnie aktywnymi członkami zachodniopomorskiego Forum Kultury są:
· Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim,
· Złocieniecki Ośrodek Kultury,
· Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach,
· Goleniowski Dom Kultury, Nowogardzki Dom Kultury,
· Gminny Ośrodek Kultury w Lubniewicach,
· Kamieński Dom Kultury,
· Sławieński Dom Kultury,
· Towarzystwo Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego Szczecin Expo,
· Fundacja Kultury i Sortu „Prawobrzeże”.

Sekretariat prowadzi Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim, gdzie również odbyło się pięć dotychczasowych spotkań..

Na pierwszym z nich w II połowie sierpnia 2011 r. odbyła się dyskusja na temat potrzeby założenia i sformalizowania sieci Zachodniopomorskiego Forum Kultury. W spotkaniu wzięli udział głównie beneficjenci Programu Dom Kultury +, ale wszyscy uczestnicy wyrazili otwartość na innych reprezentantów instytucji kultury, którzy chcą wziąć aktywny udział w dyskusjach.

Spotkanie 11.10.2011 r. zdominował temat nowej ustawy o prowadzeniu działalności kulturalnej, a także pomysł wspólnego działania projektowego w regionie Pomorza Zachodniego.

Tak doszło do kolejnego dwudniowego spotkania 14-15 listopada 2011 r., podczas którego wspólnie opracowaliśmy projekt „Zachodniopomorskie Forum Kultury – sieć animatorów w działaniu” złożony do MKiDN w ramach Programu „Edukacja kulturalna”.
Na spotkaniu, w oczekiwaniu na wyniki z ministerstwa kultury, 4 stycznia 2012 r. opracowaliśmy umowę partnerską między 10 podmiotami, które miałyby współrealizować ww. projekt.

Kolejne spotkanie ZFK odbyło się 10 lutego 2012, tuż po ogłoszeniu wyników. Dumni z tego, że nasz projekt znalazł się na liście dofinansowanych przez Ministra Kultury przedsięwzięć przystąpiliśmy do naniesienia koniecznych zmian w budżecie oraz w harmonogramie.

Zachodniopomorskie Forum Kultury to nie tylko praca nad projektem. To również możliwość prezentacji dorobków poszczególnych instytucji kultury, możliwość podzielenia się dobrymi praktykami związanymi z animacją kulturalną w swoich środowiskach. Tego rodzaju prezentacje dają możliwość stworzenia i indywidualnego korzystania z „banku pomysłów”, innowacyjnych projektów, warsztatów artystycznych, a dyskusje mogą być płaszczyzną do rozwiązania aktualnie nurtujących problemów.
Jako pierwsi na naszych spotkaniach dobre praktyki zaprezentowali: Zbigniew Łukaszewski - prezentując działalność Goleniowskiego Domu Kultury oraz Józef Szkandera – pokazując projekty realizowane przez Fundację Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie.

Źródło: Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
Daty wydarzeń:

1.8.2011

Zachodniopomorskie Forum Kultury

Zachodniopomorskie Forum Kultury Zachodniopomorskie Forum Kultury Zachodniopomorskie Forum Kultury Zachodniopomorskie Forum Kultury
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury
województwo: zachodniopomorskie
78-540 Kalisz Pomorski, Dworcowa 6
mgokkp@wp.pl, 094 361 63 22
http://zachodniopomorskie.forumkrakow.info
Liczba odsłon: 2213
26.10.2012