Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty technik teatroterapeutycznych

Punctum Teatr oraz ArtIdea Pracownia Kreatywności organizują w Cieszynie warsztaty doskonalące z zakresu teatroterapii dla pedagogów, nauczycieli, studentów animacji, instruktorów teatralnych oraz dla każdego, kto interesuje się teatrem i chciałby wykorzystywać jego potencjał w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz poznać jego walory terapeutyczne.

Dlaczego?  Ponieważ teatroterapia pozytywnie wpływa na poprawę umiejętności ruchowych, językowych i społecznych, prowadzi do zmiany zachowania w kierunku lepszego przystosowania się do rzeczywistości. Z punktu widzenia pracy w grupie przyczynia się do jej integracji, rozwija umiejętność współpracy. W uczestnikach zajęć wypracowuje poczucie wspólnoty i odpowiedzialności, uczy odpowiedzialności a także przyczynia się do przełamywania swoich barier, kompleksów, nieśmiałości.

Dla kogo? Dla pedagogów, nauczycieli, studentów animacji, instruktorów teatralnych oraz dla każdego, kto interesuje się teatrem i chciałby wykorzystywać jego potencjał w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz poznać jego walory terapeutyczne.   Każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz zdobędzie bogaty warsztat pracy w postaci inspiracji, ćwiczeń i metod pracy do wykorzystania z własną grupą.

Kiedy? 10 listopada 2012 r. (sobota)
6 godzin zajęć praktycznych: 10:00 - 13:00 warsztat 13:00 - 14:30 przerwa 14:30 - 17:30 warsztat  
Gdzie? Sala baletowa, Uniwersytet Śląski w Cieszynie, ul. Bielska 62  
Cena? 100 zł./ osoba, UWAGA! promocja dla studentów UŚ - 90 zł./ osoba

Kto prowadzi warsztaty?

Aneta Leśniakiewicz teatrolog, reżyser teatrów dziecięcych. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu). Ukończyła Studium Terapii Przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu przy Stowarzyszeniu Sztukmisja. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach z zakresu arteterapii. Na co dzień pracuje z młodzieżą i dorosłymi prowadząc warsztaty teatralne, tworząc i reżyserując przedstawienia oraz prowadząc zajęcia z teatroterapii kreatywnej.

Anna Nowak pedagog – animator kultury, pracownik socjalny, pasjonatka teatru i wszelkich działań twórczych. Ukończyła m.in. Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, Letnią Szkołę Dramy, warsztaty teatralne dla nauczycieli i instruktorów teatralnych, warsztaty teatroterapii w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, warsztaty Terapii przez Ruch w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Odbyła staż zagraniczny w Centrum Pedagogiczno-Teatralnym w Lingen i w Fachhochschule Osnabrück-Standort Lingen (kierunek Theaterpädagogik). Realizowała autorskie projekty teatralne (teatroterapeutyczne) z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i świetlicach środowiskowych.   

Serdecznie zapraszamy!

Informacje i zapisy do 5 listopada 2012!  mailowo: punctumteatr@gmail.com lub telefonicznie:  608  271  574

Źródło: Punctum Teatr
Daty wydarzeń:

10.11.2012 godz. 10:00

Warsztaty technik teatroterapeutycznych

Warsztaty technik teatroterapeutycznych

Autor wpisu: Aneta Leśniakiewicz

Uniwersytet Śląski w Cieszynie
województwo: małopolskie
43-400, Cieszyn, Bielska 62
punctumteatr@gmail.com
http://punctumteatr.blogspot.com/
Liczba odsłon: 1107
24.10.2012