Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

ASF TEENS

25 października rusza nowy cykl spotkań ze sztuką współczesną dla gimnazjalistów i licealistów, organizowany przez Art Stations Foundation. ASF TEENS jest dla młodych ludzi nie tylko okazją do bezpośredniego kontaktu ze sztuką współczesną, ale również do poznania ciekawych kontekstów jej powstawania czy interpretowania.

 

Wystawa MOVING IS LIVING w galerii Art Stations, pokazująca dzieła sztuki związane z fenomenem ruchu, jest dobrym przykładem sposobu w jaki sztuka i nauka wzajemnie się przenikają. Teorie fizyczne, zjawiska optyczne oraz inspiracje artystów przyrodą będą stanowiły tło wspólnego spojrzenia na dzieła sztuki. Spotkanie poprowadzą historycy sztuki oraz profesor fizyki, którzy opowiedzą o tym jak prawa i zjawiska przyrody oraz skłonności ludzkiego oka mogą się przydać w rozumieniu sztuki. Rysujące drzewa, tańczące taśmy magnetyczne, poruszające się instalacje będą towarzyszyły rozmowie o nieprzewidywalności ruchu i możliwościach koloru. Eksperymenty wizualne, doświadczenia fizyczne i optyczne wykorzystane przez prowadzących, będą uzupełnieniem tej niepowtarzalnej lekcji. 

Źródło: Art Stations Foundation Art Stations Foundation
Daty wydarzeń:

25.10.2012 godz. 16:00

15.11.2012 godz. 16:00

Autor wpisu: Art Stations Foundation Art Stations Foundation

Art Stations Foundation
województwo: wielkopolskie
61-888, Poznań, ul. Półwiejska 42
http://www.artstationsfoundation5050.com/pl/
Liczba odsłon: 945
23.10.2012