Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Teatr w klasie. Cykl spotkań teatralnych. Warszawa

Projekt edukacyjny  Teatru Powszechnego w Warszawie skierowany do młodzieży. Cykl spotkań teatralnych to nowatorska formuła edukacji kulturalnej i społecznej przeznaczona dla uczniów szkół średnich. Projekt ten polega na przedstawianiu w szkolnej klasie spektaklu.

Sala lekcyjna staje się sceną, na której aktorzy pokazują spektakl na temat aktualnych problemów i zagadnień społecznych, z którymi młoda widownia spotyka się lub może się spotkać. W drugiej części spotkania dołączają moderatorzy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i prowadzą dyskusję rozwijającą tematykę spektaklu. Nowatorstwo tego podejścia polega na wejściu z młodymi ludźmi w interakcję. Wystawiana sztuka, której bohater należy do tego samego pokolenia co widownia, staje się pretekstem do rozmowy na trudne tematy dotykające młodzież i uwrażliwiania jej na palące problemy społeczne. Jednocześnie sam teatr, jako forma artystycznego wyrazu, staje się bliższy i ciekawszy.

Warto zaznaczyć, że pomysł bazuje na, cieszącym się popularnością, niemieckim podejściu do prowadzenia edukacji kulturalnej.
Przedsięwzięcie Teatru Powszechnego jest pierwszym tego typu projektem w Polsce.

W ramach cyklu spotkań teatralnych zaplanowanych na rok 2012 przygotowane zostały dwa spektakle. Pierwszym z nich jest Sebastian X, którego premiera odbyła się 17 marca. Drugi to Biedna ale sexi - premiera 21 września. W planach są następne edycje projektu.     

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej (Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit)

Partner merytoryczny:
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Patroni medialni:
TVP2, Charaktery, Psychologia w szkole

Źródło: Teatr Powszechny
Daty wydarzeń:

21.3.2012 - 30.11.2012

Autor wpisu: Teatr w klasie Cykl spotkań teatralnych

Teatr Powszechny w Warszawie
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
03-801, Warszawa, Jana Zamoyskiego 20
teatrwklasie@powszechny.com
www.powszechny.art.pl
Liczba odsłon: 1168
03.10.2012