Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Trwają zapisy do 6. edycji FILMU NA HORYZONCIE

 Już po raz szósty uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają okazję wzięcia udziału w internetowym kursie robienia filmów organizowanym przez Stowarzyszenie NOWE HORYZONTY oraz redakcję magazynu FilmPRO. Temat tegorocznej edycji brzmi Kobieta w moim miejscu. Ambasadorami projektu zostali Pani Prezydentowa Danuta Wałęsa, Agnieszka Holland, Paweł Łoziński i Sylwia Chutnik.

 Czym jest Film Na Horyzoncie?

W tym roku uczestnicy będą skupiać się na kobietach ze swoich rodzinnych miejscowości. Jak są one postrzegane przez dzisiejszych nastolatków? Jaką rolę odgrywają we współtworzeniu lokalnych społeczności, miejsc i wydarzeń? Co oznacza i co zmienia bycie kobietą we współczesnym świecie?

Zadaniem uczestników jest przeprowadzenie obserwacji społecznej w ich lokalnych społecznościach i nakręcenie krótkiego filmu do­kumentalnego lub fabularnego w oparciu o informacje, które zamieszczane będą na stronie projektu w trakcie jego trwania. Projekt ma charakter ogólnopolskiego kursu internetowego (wersja BASIC) oraz internetowo-stacjonarnego (wersja PRO), trwa do końca roku szkolnego i jest podzielony na trzy etapy. W pierwszym z nich wyjaśnione zostaną reguły pisania scenariusza, w drugim – zasady robienia zdjęć, natomiast w ostatnim – techniki montażu. Powstałe filmy wezmą udział w konkursie. Każda ekipa filmowa będzie miała przydzielonego indywidualnego opiekuna – profesjonalistę filmowego, który za pomocą Internetu wspólnie z młodzieżą będzie pracował nad najlepszymi rozwiązaniami filmowymi.

 Co zrobić, żeby wziąć udział?

Aby wziąć udział w projekcie należy zebrać grupę zapalonych przyszłych filmowców wraz z opiekunem (może nim być nauczyciel, bibliotekarz lub pracownik domu kultury), wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na stronie nhef.pl i wysłać mailem oraz faxem do 29 października. Następnie do 3 listopada należy przesłać mailem link do zrobionej przez siebie etiudy rekrutacyjnej na temat Wpół do szóstej rano. Etiuda powinna trwać 1 minutę i nie zawierać dialogów. Komisja dokona oceny etiud pod względem pomysłu na ujęcie tematu oraz realizacji. Na tej podstawie ogłosi listę ekip zakwalifikowanych do projektu. Najlepszych 10 drużyn zostanie przyjętych do wersji PRO rozszerzonej o spotkania warsztatowe w Warszawie.

Wszystkie szczegóły dotyczące projektu i rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.nhef.pl w zakładce film na horyzoncie.

Źródło: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Daty wydarzeń:

19.10.2012 - 29.10.2012

Film na horyzoncie
Autor zdjęć: Karol Kwiatkowski

Film na horyzoncie Film na horyzoncie

Autor wpisu: Karol Kwiatkowski

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
województwo: mazowieckie
00-153, Warszawa, ul. Zamenhofa 1
sekretariat@snh.org.pl, 22 530 66 40
www.nhef.pl
Liczba odsłon: 991
22.10.2012