Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Festiwal Grassomania 4 (nie)pamięć Gańsk

Gdańska Galeria Miejska od 2009 roku organizuje Festiwal GRASSOMANIA. W miesiącach jesienno - zimowych, zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu artyści, w subtelny, nie bezpośredni i często zaskakujący sposób, odwołują się do twórczości Güntera Grassa.

Tegoroczna GRASSOMANIA, planowana na 27 - 29 września, odbędzie się we Wrzeszczu, w dzielnicy Gdańska, w której urodził się noblista. Do udziału w czwartej edycji festiwalu zostali zaproszeni performerzy z Polski i zagranicy: Janusz Bałdyga, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Angelika Fojtuch, Arti Grabowski, Julia Kurek, Rogulus, Dietmar Schmale, Ewa Świdzińska Wojciech Zamiara, Ewa Zarzycka.

Jak co roku, wspólnym mianownikiem podejmowanych w ramach festiwalu działań jest jeden wiodący temat. W tym roku, niepamięć to klucz doboru prezentowanych prac i artystów. W poprzednich latach artyści konfrontowali się z takimi pojęciami jak: tożsamość miejsca, czas, pragnienia i tęsknoty.

Zamysłem tegorocznej edycji GRASSOMANII jest, poprzez działania artystyczne, przywrócenie pamięci zapomnianym postaciom, przedmiotom, wydarzeniom, zachowując jednocześnie szacunek dla przeszłości. Działania na polu sztuki performance pozwalają w określonym miejscu i czasie symbolicznie „przygarnąć” to, co zapomniane.

Potocznie nazywany dzielnicą bankową Wrzeszcz stanie się w czasie trwania GRASSOMANII miejscem wydarzeń efemerycznych i niepowtarzalnych pokazów performance. Włączając nie tylko mieszkańców, ale także coraz prężniej działające wrzeszczańskie organizacje kulturalne, Festiwal GRASSOMANIA ma na celu propagowanie twórczości Gϋntera Grassa i rozpowszechnianie sztuki współczesnej w przestrzeniach niegaleryjnych.

www.ggm.gda.pl

Miejsce:
Kolonia Artystów, Miszewskiego 18, Gdansk - Wrzeszcz
Biblioteka „Tańca”, siedziba Teatru Dada von Bzdülöw, Grunwaldzka 44, Gdańsk - Wrzeszcz
Teatr Miniatura, Grunwaldzka 16, Gdańsk – Wrzeszcz

Artyści:
Janusz Bałdyga, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Angelika Fojtuch, Arti Grabowski, Julia Kurek, Rogulus, Dietmar Schmale, Ewa Świdzińska, Wojciech Zamiara, Ewa Zarzycka

Kurator:
Maria Sasin

Wstęp wolny

 

Źródło: Gdańska Galeria Miejska
Daty wydarzeń:

27.9.2012 - 29.9.2012

Gdańska Galeria Miejska
województwo: pomorskie
Gdańsk
office@ggm.gda.pl
http://www.ggm.gda.pl
Liczba odsłon: 903
28.09.2012