Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dziedzictwo kulturowe w Indiach - prezentacja gości z INTACH, Kraków

W dniu 26 września o 15.00 MCK zaprasza do udziału w otwartych dla publiczności prezentacjach 4 badaczy z INTACHi, którzy przedstawią projekty realizowane przez nich w New Delhi, Jaipur i Bangalore. W spotkaniu wezmą udział: Dharmendar Kanwar – pisarka i konserwatorka zabytków z Jaipur, Ruknuddin Mirza – konserwator architektury z New Delhi, Sachin Pareshkumar Vyas – architekt i konserwator zabytków z Jamnagar, Madhu Rani – konserwatorka zabytków z Bangalore.
 

W dniach od 22 września do 1 października br. Międzynarodowe Centrum Kultury gości w Polsce grupę przedstawicieli INTACH*, uczestników seminarium pt. Zarządzanie miejscami wpisanymi na Listę światowego dziedzictwa UNESCO w Europie Środkowej i w Indiach (Management of the UNESCO World Heritage Cultural Sites in Central Europe and India).

Dzięki wsparciu Indian Council for Cultural Relations oraz Urzędu Ochrony Zabytków Republiki Słowacji (National Board of Slovak Monuments) czworo badaczy z Indii będzie mogło wziąć udział w intensywnym szkoleniu poświęconym najważniejszym zjawiskom kształtującym kulturę Europy Środkowej oraz sposobom zarządzania obiektami dziedzictwa kulturowego w regionie.
Wizyta odbywa się w ramach stałej, trwającej już od czterech lat, współpracy pomiędzy MCK a INTACH – największą na subkontynencie indyjskim instytucją zajmującą się ochroną dziedzictwa kulturowego.

Program wizyty obejmować będzie spotkania i seminaria organizowane w Krakowie i w Małopolsce, Warszawie oraz na Słowacji. Na Słowacji badacze z Indii wezmą udział w spotkaniu ekspertów ds. dziedzictwa Grupy Wyszegradzkiej. Będzie na nim obecny także Przewodniczący INTACH Lalit Kumar Gupta, który odwiedzi Polskę i Słowację, aby spotkać się z przedstawicielami urzędów konserwatorskich Czech, Słowacji i Węgier.  
 

Źródło: Międzynarodowe Centrum Kultury
Daty wydarzeń:

26.9.2012 godz. 15:00 - 18:00

Autor wpisu: Edyta Gajewska

MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KULTURY
województwo: małopolskie, powiat: m. Kraków
31-008, Kraków, Rynek Główny 25
sekretariat@mck.krakow.pl, 12 42 42 811
www.mck.krakow.pl
Liczba odsłon: 1425
26.09.2012