Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

3. Festiwal Filmoteki Szkolnej, Warszawa

Ponad 120 uczniów z całej Polski weźmie udział w 3. Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Drugiego dnia Festiwalu zapraszamy na wirtualną odsłonę imprezy oraz zachęcamy wszytkich do obejrzenia transmisji na żywo z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową Filmoteki Szkolnej!

Ponad 120 uczniów z całej Polski weźmie udział w 3. Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Drugiego dnia Festiwalu zapraszamy wszystkie szkoły, które nie mogą przyjechać do Warszawy na wirtualną odsłonę imprezy!

Dodatkowo, wszystkich zainteresowanych tym, co będzie się działo w Warszawskiej Szkole Filmowej, zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo. Wystarczy zajrzeć na naszą stronę internetową!

 

3. Festiwal Filmoteki Szkolnej...

Po raz trzeci uczestnicy projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!" odwiedzą filmowe miejsca w Warszawie, porozmawiają z ekspertami oraz pochwalą się swoimi osiągnięciami. Dwudniowe spotkanie w Warszawie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polski Instytut Sztuki Filmowej przy współpracy Warszawskiej Szkoły Filmowej będzie dobrym początkiem nowego roku szkolnego, jak i podsumowaniem dotychczasowej pracy.

Pierwszego dnia uczestnicy Festiwalu zwiedzą wytwórnie, studia i archiwa filmowe, wezmą udział w warsztatach i nocnym maratonie filmów uczniowskich. Zdobędą nowe umiejętności: zmontują nakręconą wcześniej scenę, narysują postać z kreskówki, będą podkładać głos do filmu; oraz fachową wiedzę na temat procesów postprodukcji i animacji komputerowej. Wszystko to pod okiem specjalistów w:

  • Warszawskiej Szkole Filmowej
  • Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  • Archiwum Filmoteki Narodowej
  • Studiu Miniatur Filmowych
  • The Chimney Pot
  • Platige Image
  • TPS Film Studio
  • Newborn Studio.

 

Drugiego dnia uczestnicy Festiwalu wezmą udział w targach szkolnych projektów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentują efekty całorocznej pracy zaproszonym ekspertom, zasięgną ich rad na przyszłość oraz wymienią się doświadczeniami z innymi uczestnikami imprezy.

 

...również online!

Ponieważ Festiwal cieszy się olbrzymią popularnością, po raz pierwszy umożliwimy wzięcie w nim udziału również online.  Wszystkie szkoły, które nie przyjadą do Warszawy, mogą już teraz zarejestrować się na Wirtualny Festiwal, który odbędzie się równolegle z targami szkolnych projektów 28 września! Przez 3 godziny uczestnicy imprezy rozwiązywać będą zagadki, quizy oraz wykonywać zadania związane z Filmoteką Szkolną i tegorocznymi ekspertami.

Dodatkowo, dzięki transmisji na żywo z Warszawskiej Szkoły Filmowej będzie można zapoznać się z działaniami realizowanymi przez młodzież z ponad 40 miejscowości w Polsce, usłyszeć co do powiedzenia mają zaproszeni goście, a nawet zadać im pytania!

Aby wziąć udział w Wirtualnym Festiwalu trzeba się zarejestrować TUTAJ!

Źródło: PISF
Daty wydarzeń:

27.9.2012 - 28.9.2012

3. Festiwal Filmoteki Szkolnej
Autor zdjęć: fot. Filmoteka Szkolna, PISF.

3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej

Autor wpisu: Agata Sotomska

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-071, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 21/23
filmoteka@pisf.pl, 224210130
www.filmotekaszkolna.pl
Liczba odsłon: 945
14.09.2012