Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kreatywne pisanie LOESJE - Kawiarenka NGO, Szczecin

 Zapraszamy na kawiarenkę NGO pod hasłem "Kreatywne pisanie LOESJE". Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc bazę dla serii powarsztatowych plakatów, utrzymanych w czarno-białej stylistyce. Warsztaty pobudzają do kreatywnego i twórczego myślenia oraz wyrażania własnej opinii za pomocą krótkich haseł. Zachęcają do podjęcia konstruktywnej dyskusji na bieżące tematy, do działania i inspirowania innych do aktywizmu społecznego.

Loesje [luszje], czyli po polsku Lusia, narodziła się w Arnhem w Holandii, 24 listopada 1983 roku. Przez parę tygodni donosiły o tym uliczne plakaty. Obecnie Loesje to grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz wolności wyrażania własnej opinii i kreatywności, a jednocześnie postać, poprzez którą chcą inspirować innych. Działalność Loesje ma pobudzać do refleksji i kreatywnego myślenia oraz uświadamiać możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. Loesje wyraża swoje myśli w postaci krótkich sloganów zamieszczanych na czarno-białych plakatach.

Ich estetyka podkreśla, że najważniejszy jest tekst i znaczenia, jakie ze sobą niesie, a nie kolorowa, atrakcyjna wizualnie forma. Minimalizm stylistyki wyróżnia je także w natłoku wielobarwnych reklam. Charakterystyczny dla plakatów jest również brak interpunkcji, poszerzający możliwości ich interpretowania. Teksty pojawiają się w przestrzeni publicznej także w postaci szablonów, murali, wlepek.

Zapisy na warsztaty TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona! Spotkanie dla wszystkich kreatywnie zainteresowanych! Zgłoszenia przyjmujemy do 23 sierpnia.

Zapraszamy !

Źródło: 3 Sektor Szczecin
Daty wydarzeń:

27.8.2012 godz. 16:00 - 19:00

SCWOP Sektor3 i Loesje (w siedzibie SCWOP Sektor3, sala multimedialna, III p.)
województwo: zachodniopomorskie, powiat: m. Szczecin
Szczecin, al. Wojska Polskiego 63
warsztaty@loesje.pl
http://www.loesje.pl/
Liczba odsłon: 841
08.08.2012