Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

VII Gryfiński Festiwal Rowerowy Jazzbike

Stowarzyszenie Republika Międzyodrza, Gryfiński Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie serdecznie zapraszają do udziału w VII Gryfińskim Festiwalu Jazzbike.

Gryfiński Festiwal Rowerowy Jazzbike wpisał się w cykl corocznych wydarzeń na stałe związanych z Gryfinem. W tym roku po raz drugi odbędzie się w ścisłym centrum miasta. Tak jak w roku ubiegłym, ponownie odbędą się zawody Slopestyle. To wykonywanie przeróżnych ewolucji rowerowych na specjalnie do tego przygotowanym torze. Nie zabraknie nocnego rajdu rowerowego na orientację oraz dziennego, rodzinnego dla tych mniej ekstremalnych, a także maratonu MTB po okolicach. Na scenie zagrają zespoły: Epitaphium, Nie w Tonacji, Empty Space z Pyrzyc, a także gryfińsko-szczeciński Arcy Młyn (nowy projekt Przemysława Thiele).

Program:

Sobota, 11 sierpnia

10:00 - start półmaratonu MTB o puchar Starosty Gryfińskiego (około 50 km) - wpisowe 30,00 zł
12:00 - rozpoczęcie rywalizacji na torze Slopestyle - wpisowe 20,00 zł
20:00 - koncert w lasku koło kortów
Empty Space
Nie w Tonacji
Epitaphium
Arcy Młyn
22:00 - start Nocnego Rowerowego Rajdu na Orientację puchar BGŻ (w tym roku dwa dystanse 20 i 40 km)- wpisowe 20,00 zł

Niedziela, 12 sierpnia

12:00 - masowy przejazd rowerzystów ulicami miasta

W trakcie Festiwalu zostaną przeprowadzone nietypowe konkurencje rowerowe t.j.:

Półmaraton MTB - polegający na przejechaniu przez uczestników kilkudziesięciu kilometrowej trasy prowadzącej po terenach leśnych w jak najlepszym czasie.

Nocny Rowerowy Rajd na Orientację - polegający na przejechaniu przez uczestników kilkudziesięciu kilometrowej trasy, oraz zdobycie jak największej liczby punktów kontrolnych. Punkty te naniesione są na mapie topograficznej (skala 1:50000), którą zawodnicy otrzymują na 5 minut przed startem. Start rajdu odbywa się zawsze po zachodzie słońca.

Slopestyle - dyscyplina polegająca na przejeździe po specjalnie przygotowanym torze, i jednoczesne wykonywanie skomplikowanych ewolucji i trików. W tej dyscyplinie nie liczy się czas przejazdu tylko płynność, styl, oraz wykonane triki. Pokazy pomocy przedlekarskiej - pokazy te mają na celu przeszkolenie jak największej liczby osób w udzielaniu pierwszej pomocy. W szczególności kładąc nacisk na rodzaj urazów odnoszonych przez rowerzystów uczestniczących w wypadkach drogowych.

Akcja znakowania rowerów - przeprowadzana przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Gryfinie. Ma na celu oznakowanie i zabezpieczenie przed kradzieżą jak największej ilości jednośladów.

Gry i zabawy o tematyce rowerowej - różnego rodzaju mini zawody dla najmłodszych jak i dorosłych:
- wyścig mini rowerów
- slalom rowerowy
- "wyścig" - najwolniejsza jazda rowerem.

Wpisowe należy wpłacać na konto Stowarzyszenia "Republika Międzyodrza" do 5 sierpnia 2012 roku na konto:

Bank Gospodarki Żywnościowej
Oddział w Gryfinie
62203000451110000002049860
dowód wpłaty skanem lub pdf należy przesłaćn na adres: kwierzba@poczta.onet.pl, z podaniem wszystkich danych (imię, nazwisko, wiek, dyscyplina, kategoria)

Źródło: Gryfiński Dom Kultury
Daty wydarzeń:

11.8.2012 - 12.8.2012

Gryfiński Dom Kultury
województwo: zachodniopomorskie
74-100 Gryfino, ul. Szczecińska 17
promocja@gdk.com.pl, 91-416-25-20
http://www.gdk.com.pl
Liczba odsłon: 743
06.08.2012