Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Międzynarodowo i artystycznie - Impresje po raz piąty, Elbląg

Od 26 sierpnia do 1 września będzie trwał  piąty plener artystyczny, którego celem jest integracja artystów pochodzących z Polski i zagranicy. W jednym czasie i przestrzeni spotkają się twórcy znani i uznani (plastycy, fotograficy, poeci) oraz młodzi adepci sztuki.

Tygodniowy plener, wspólne obcowanie i tworzenie, wieczory poetyckie, warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, z pewnością zaowocują różnorodnością prac.

Plener rozpocznie się 26 sierpnia i potrwa do 1 września. Organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", które uczestnikom zapewnia: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, transport na trasie: Elbląg-Janów-Elbląg, materiały plastyczne i warsztatowe, wydanie publikacji poplenerowej i ekspozycję prac.

- Będzie je można obejrzeć na zakończenie pleneru w Janowie oraz w trakcie VI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, w listopadzie w Galerii Nobilis CSE „Światowid" – mówi organizator pleneru, Teresa Miłoszewska.

Po raz kolejny inspiracją do tworzenia prac będzie niezwykle malowniczy Pałac w Janowie.

- Walorami miejsca pleneru jest również bliskość Kanału Elbląskiego, którego część przebiega przez największy w Polsce rezerwat ptactwa wodnego, czyli Jezioro Drużno – dodaje Teresa Miłoszewska - Główną atrakcją tego szlaku wodnego jest jedyny w świecie funkcjonujący system pochylni.                                     

Plener realizowany jest z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: Światowid
Daty wydarzeń:

26.8.2012 - 1.9.2012

Autor wpisu: Edyta Jasiukiewicz

Centrum Spotkań Europejskich
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: m. Elbląg
82-300, Elbląg, Pl. Jagiellończyka 1
info@swiatowid.elblag.pl, 55 611 20 50
www.swiatowid.elblag.pl
Liczba odsłon: 752
25.07.2012