Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Letnia Akcja Artystyczna we Wrocławiu od 6 sierpnia!

Zapraszamy dzieci i młodzież na tygodniowe letnie warsztaty artystyczne w kategoriach: teatr kukiełkowy, warsztaty reporterskie oraz kulturka podwórka.

TEATR KULKIEŁKOWY

Teatrzyk kukiełkowy "Circo Barbaro" zaprasza! Wspólnie będziemy tworzyć lalki teatralne, projektować scenografię i przygotowywać przedstawienie kukiełkowe. Razem z Rybakiem i Syrenką odkryjemy tajemnice podwodnego królestwa. Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci, które wykreują z nami baśniowy, podmorski świat.

Warsztaty prowadzą Natalia Nguyen, Barbara Mijakowska, Monika Skomra, artystki, plastyczki, graficzki, autorki filmów animowanych, animatorki.

WARSZTATY REPORTERSKIE

Z aparatem, kamerą i ołówkiem w ręku ruszymy na wrocławskie Nadodrze w poszukiwaniu ciekawych osób i interesujących miejsc. Będziemy zadawać wnikliwe pytania, tropić, węszyć i myszkować po Nadodrzu. Następnie wszystko to opiszemy, sfotografujemy i przygotujemy reportaż. Słowem, nauczymy się podstaw rzemiosła dziennikarskiego w praktyce... i w zabawie.

Warsztaty poprowadzi Anna Lewińska, kulturoznawca, filolog słowiański, autorka tekstów krytycznych, animatorka.

KULTURKA PODWÓRKA

Wraz z warsztatem KULTURKA PODWÓRKA ruszymy na nadodrzańskie podwórza, będziemy zrobimy rysunki i makiety podwórza, podyskutujemy o możliwościach zmiany na lepsze. Chcemy strzelać nie tylko pomysłami, ale również realnymi rozwiązaniami, przede wszystkim zielonymi, bo jest na to szansa. Chcemy wspólnie dojść do odpowiedzi na pytanie "jak zrobić sobie podwórko?", chcemy wspólnie bawić się i odpoczywać kreatywnie.

Warsztaty prowadzi Anna Rumińska antropolog kultury, architekt, publicystka, badaczka terenowa, trenerka, liderka grupy nieformalnej eMSA Inicjatywa Edukacyjna zajmująca się edukacją przestrzenną, kulturową pro-społeczną, pro-ekologiczną.

 

Zaczynamy 6 sierpnia! Będziemy pracować codziennie od 10.00 do 16.00.
Warsztaty zakończą się w niedzielę otwartym pokazem przed zaproszoną publicznością!
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, wymagane wcześniejsze zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń.
CHĘTNIE ODPOWIEMY NA WSZELKIE PYTANIA I ZAPISZEMY NA ZAJĘCIA:
TEL. 693 314 806 E-MAIL: TKCBIURO@INTERIA.PL
WWW.KULTURA-CZYNNA.ART.PL

Warsztaty są realizowane w ramach projektu Towarzystwa Kultury Czynnej „Co się stało z naszą baśnią” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Źródło: Towarzystwo Kultury Czynnej
Daty wydarzeń:

6.8.2012 - 12.8.2012

Autor wpisu: Anna Lewinska

Towarzystwo Kultury Czynnej
województwo: dolnośląskie, powiat: m. Wrocław, gmina: Wrocław
51-669, Wrocław, ul. Dembowskiego 92/1
tkcbiuro@interia.pl, 713486339
www.kultura-czynna.art.pl
P6122853
Liczba odsłon: 900
18.07.2012