Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Playschool

„PlaySchool” to spełnienie marzeń osób ją tworzących, aby dzieciństwo nie kończyło się wraz z pójściem do szkoły, a nauka była jednocześnie zabawą. Tworzymy ciepłą, niemal domową atmosferę, sprzyjającą nauce przez zabawę, kreatywność oraz wyobraźnię.

„PlaySchool” to spełnienie marzeń osób ją tworzących, aby dzieciństwo nie kończyło się wraz z pójściem do szkoły, a nauka była jednocześnie zabawą. Tworzymy ciepłą, niemal domową atmosferę, sprzyjającą nauce przez zabawę, kreatywność oraz wyobraźnię.

CYKL KAŻDEGO WARSZTATU TRWA 6 TYGODNI
(zajęcia Montessori odbywają się codziennie w godzinach 12.30-15.00)

WSZYSTKIE WARSZTATY PROWADZONE SĄ W DWÓCH GRUPACH WIEKOWYCH:
4-6 LAT ORAZ 7+


Warsztaty kulinarne
Twórcze gotowanie pobudza apetyt, rozwija wyobraźnię i zmysły. Na warsztatach kulinarnych dzieci odkryją bogactwo smaków i aromatów, poznają zasady bon-ton, a także nauczą się samodzielnie przyrządzać proste, smaczne i zdrowe potrawy.
Najbliższe warsztaty zaczynają się w październiku i dotyczyć będą jesieni, kolejne listopadowe to już przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a w przyszłym roku proponujemy warsztaty z menu karnawałowym, a także z kuchnią krajów śródziemnomorskich.
 

Warsztaty fotograficzne
Sztuka fotografii to nie tylko obsługa aparatu, ale przede wszystkim sztuka uchwycenia chwili - ważne momenty, piękne krajobrazy, kochane osoby czy ulubione zwierzaki. Zabawy w studio, zajęcia w plenerze, eksperymenty z camerą obscurą i Polaroidem – na naszym warsztacie na nudę nie ma szans!

Cykl otwieramy zajęciami w jesiennym klimacie – to w październiku. A w listopadzie rozpoczynamy przygotowania do Bożego Narodzenia – sfotografujemy bajecznie udekorowane miasto i stworzymy fotograficzne kartki świąteczne.
Co będzie w Nowym Roku? Zaglądaj do Aktualności!

*Ostatnie zajęcia w bloku zawsze będą zajęciami podsumowującymi dla dzieci i rodziców. Najmłodsi będą mieli okazję pochwalić się swoimi pracami. Zdjęcia będą dostępne na specjalnie utworzonej stronie www.
 

Warsztaty plastyczne
Podczas tych zajęć dzieci spędzają czas w sposób kreatywny, rozwijają umiejętności manualne, doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają fantazję, pomysłowość oraz stymulują swoje dyspozycje twórcze. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się wyrażać różnymi środkami plastycznymi. Poznają wybrane techniki, bawią się m. in. kolorem i fakturą poprzez wykonywanie szeregu prac plastycznych, plastyczno-technicznych oraz konstrukcyjnych.

Startujemy w październiku od tworzenia dekoracji i zabawek z filcu. Pochmurny listopad nabierze kolorów dzięki warsztatom biżuterii dziecięcej. A podczas zajęć w przyszłym roku uszyjemy szmacianą lalkę czy zrobimy ekozabawki i będziemy malować… nie tylko na papierze! Nie przegap Aktualności!
 

Warsztaty teatralne
Domifika, czyli latające Studio Zabawy i Kreatywnego Rozwoju Dziecka Dominiki Radaszewskiej proponuje twórcze zajęcia teatralne dla przedszkolaków. „Bajki z kapelusza” to cykl spotkań dzieci z teatrem lalkowym, teatrem przedmiotu, pantomimą, improwizacją ruchową. Wyciągnięta z kapelusza bajka prowokuje wyobraźnię do pracy, a ta stwarza niezwykłe światy - jak z dziecięcych marzeń.

Warsztaty twórcze: „Bajki z kapelusza” to cykl spotkań opartych na wybranych tekstach dziecięcych rymowanek, powiedzonek, wierszyków lub tych tekstach baśniowych. Każdy cykl spotkań kończy się pokazem dla publiczności. Pierwszy cykl to: „Gadu Gadu kwa kwa”, czyli rozgadane brzdące.
Projekt „Bajki z kapelusza” zyskał uznanie Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego Jacka Protasa, a jego autorka otrzymała stypendium artystyczne w 2011 r.
 

Zajęcia Montessori z językiem angielskim
"Pomóż mi zrobić to samemu"
Przedszkola Montessori istnieją od 90 lat w większości krajów na każdym kontynencie. Głównym założeniem metody Montessori jest to, aby dziecko rozwinęło cały swój potencjał: kreatywność, samodzielność, zdolność podejmowania decyzji, wewnętrzna dyscyplinę i pewność siebie.

Główne założenia pedagogiki montessori

Samodzielność (dzieci same wybierają czas, rodzaj, miejsce i formę pracy)
Koncentracja ( ćwiczenia wykonywane są dokładnie i starannie)
Lekcje ciszy
Porządek (każdy materiał ma swoje miejsce na półce)
Społeczne reguły (nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj)
Obserwacja ( nauczyciel obserwuje postępy i trudności dziecka)
Indywidualny tok rozwoju każdego dziecka (dziecko pracuje według własnego tepma i możliwości)

Materiały Montessoriańskie
Materiały Montessori dzielą się na poszczególne grupy:

Życie praktyczna, to materiały związane z troską o siebie, środowisko, zwyczajami i normami społecznymi. Przykładowe ćwiczenia: zamiatanie, pielęgnacja roślin, mycie okien, nakrywanie do stołu, nalewanie, nawlekanie, zapinanie guzików itp.
Kształcenie zmysłów (materiały rozwijające zmysły, wprowadzające w świat wymiarów, kształtów, powierzchni i brył)
Materiały do nauki języka
Materiały do nauki matematyki
Materiały do kultury i innych dziedzin wiedzy

ZASADY PEDAGOGICZNE

  • zasada wolnego wyboru materiału
  • w sali przedszkolnej materiały są zawsze dostępne, ułożone tematycznie na półkach, w zasięgu ręki dziecka. Dziecko zdobywa informacje o sposobach wykorzystania materiałów podczas Lekcji Podstawowej z nauczycielem. Dziecko samodzielnie wybiera materiał, z którym chce pracować.
  • zasada swobodnego wyboru miejsca pracy
  • otoczenie jest tak przygotowane, aby dziecko mogło pracować przy stoliku lub na małym dywaniku na podłodze.
  • zasada swobodnego wyboru czasu pracy
  • dziecko samo decyduje, jak długo i kiedy będzie pracowało.
  • zasada porządku
  • każdy materiał w klasie ma swoje miejsce, dziecko po wykonaniu zadania odnosi pomoce dydaktyczne na miejsce.
  • zasada samokontroli

Materiał Montessori jest tak skonstruowany, że pozwala dzieciom samodzielnie stwierdzić, czy daną pracę wykonały dobrze czy źle, w którym miejscu nastąpiła pomyłka i jak ten błąd naprawić.

Uczenie poprzez działanie (dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach Montessori, mają swobodny dostęp do materiałów i samodzielnie wybierają miejsce pracy)

Źródło: Play School
Daty wydarzeń:

1.10.2012 godz. 10:35 - 9.10.2111 godz. 10:35

Autor wpisu: Marta Niedźwiedź

Playschool Marta Niedźwiedź
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: m. Olsztyn
10-900, Olsztyn, Dąbrowszczaków 4/6
biuro@playschool.org.pl, 503 346 286, 507 049
www.playschool.org.pl
Liczba odsłon: 1436
09.10.2012