Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Akademia Cyfrowych Kompetencji

“Akademia cyfrowych kompetencji” to program szkoleń, warsztatów wykładów z zakresu szeroko rozumianych „nowych mediów”, realizowany przez lubelską Fundację „5Medium”. Obecnie trwa nabór do Akademii do 25 września.

Akademia Cyfrowych Kompetencji ma na celu aktywizację młodych osób (studenci w wieku 19-24 lata) na rzecz lokalnej społeczności (osoby po 50. roku życia; dzieci), poprzez podniesienie ich kompetencji w zakresie posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi i inspirowanie do podejmowania własnych działań.

W jaki sposób to zrobimy?
Dzięki programowi szkoleń, który wyposaży studentów w wiedzę niezbędną do funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie informacyjnym.
Dzięki włączeniu do projektu osób po 50. roku życia i dzieci możliwe będzie wzajemne poznanie się tych, zdawałoby się skrajnie różnych, grup społecznych i zmotywowanie ich do wspólnego działania!

Wśród zaproszonych szkoleniowców i wykładowców znaleźli się: Edwin Bendyk, Emanuel Kulczycki, Piotr Celiński, Piotr Deputowski, Katarzyna Sawko.

Formularz zgłoszeniowy on-line dla studentów: zobacz formularz
Na studentów czeka 30 miejsc, nabór trwa do 25 września.
Szczegóły projektu na stronie Fundacji: zobacz stronę
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt „Akademia cyfrowych kompetencji” został dofinansowany w ramach  Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2012 roku. Znalazł się on w grupie 165 zwycięskich projektów spośród 1415 projektów zgłoszonych z całej Polski.

Partnerami projektu są: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Instytu Kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

Patronat medialny nad projektem objęła Platforma Kultury.

Źródło: Fundacja "5Medium"
Daty wydarzeń:

12.9.2012 - 30.12.2012

Autor wpisu: Agnieszka Jarmuł

Fundacja "5Medium"
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
Lublin, Broniewskiego 11
fundacja@5medium.org, 514181921
www.5medium.org
Liczba odsłon: 2351
12.09.2012