Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Pani Sztuka w Suwałkach

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja społeczno-artystycznego projektu Pani Sztuka w Suwałkach. Tak jak w poprzednich latach zawitamy do suwalskich osiedli z różnorodną ofertą artystycznych warsztatów, gier i zabaw.

Już 7 i 8 lipca Kaczy Dołek zakwitnie kolorami chusty Klanzy, zalepi się gazetami podczas warsztatów paper-mache, sięgnie nieba za pośrednictwem szczudlarzy i wyśle Międzygalaktycznego SMSa. Wydarzenie zakończy się plenerowym pokazem filmu animowanego dla dzieci.

Tegoroczna edycja Pani Sztuki jest szczególna ze względu na udział dużej grupy wolontariuszy Stowarzyszenia w bezpośredniej organizacji projektu. Grupę tę tworzą liderzy młodzieżowi pochodzący z Teatru Form Czarno-Białych “Plama”, suwalskich środowisk harcerskich oraz przyjaciele Stowarzyszenia, zaangażowani w poprzednie projekty (Pani Sztuka, festiwal Teatr-Akcje, Akcja “Mural”).

Do pracy z dziećmi i młodzieżą przygotuje ich cykl spotkań i szkoleń, z których pierwsze odbyło się już dziś (29 czerwca 2012) w Młodzieżowym Domu Kultury. Wolontariusze przejmą role instruktorów warsztatów, gier i zabaw; odpowiedzialni będą za gromadzenie i transport materiałów na warsztaty; będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników, a przede wszystkim nabędą umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy w grupie oraz przygotowywania i realizacji projektów z zakresu animacji kultury. Wierzymy, że projekt Pani Sztuka w Suwałkach 2012 otworzy nam drzwi do pracy z wolontariuszami metodami edukacji pozaformalnej na szerszą skalę w przyszłości.

(I. Giczewska, koordynatorka projektu)

Źródło: Stowarzyszenie „Nie Po Drodze"
Daty wydarzeń:

5.7.2012 godz. 15:10 - 15:10

Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze"
województwo: podlaskie, powiat: m. Suwałki
Suwałki, Ul. Utrata 1B
contact@niepodrodze.org
http://niepodrodze.org/
Liczba odsłon: 1171
05.07.2012