Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

X Konkurs plastyczno-edukacyjny „Skarby Małopolski"

Małopolski Instytut Kultury zaprasza uczniów gimnazjów i liceów oraz nauczycieli gimnazjów i liceów, animatorów kultury, pracowników domów kultury do udziału w dziesiątej edycji konkursu „Skarby Małopolski”. Konkurs odbywa się w ramach XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. 

Obejmuje dwie kategorie. Nauczyciele/animatorzy kultury są zaproszeni do realizacji projektu edukacyjnego, który w kontekście bliskiego dziedzictwa kulturowego realizuje elementy podstawy programowej, rozwija kompetencje, jest interdyscyplinarny, wykorzystuje grę jako punkt wyjścia lub dojścia. Uczniowie są zaproszeni do zaprezentowania własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo i nawiązujących do tematu gry (gry planszowe, terenowe, turnieje rycerskie, sport, zabawa itp.). Uczniowie mogą również stworzyć grę, której elementy będą podlegać ocenie jury plastycznego.

Temat: GRA

Celem konkursu dla nauczycieli jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem lokalnym, zainspirowanie uczniów do realizacji prac plastycznych lub stworzenia gry, zwrócenie uwagi na dziedzictwo bliskie, propagowanie edukacji interdyscyplinarnej i opartej na doświadczeniu, wsparcie poszukiwań tożsamościowych uczniów i nauczycieli. Celem konkursu dla młodzieży jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem i wyrażenie doświadczeń w formie plastycznej – stworzenie własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo.

Do konkursu zapraszamy tandemy nauczycieli. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 27 października 2012 (drogą elektroniczną na adres: dziganska@mik.krakow.pl lub pocztą). Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu, zostaną zaproszeni w listopadzie 2012 na warsztaty, poświęcone m.in. metodyce przygotowania gier.

Informacje o konkursie są zamieszczone na stronie Małopolskiego Instytutu Kultury.

Źródło: Małopolski Instytut Kultury

Autor wpisu: Katarzyna Dzigańska

Małopolski Instytut Kultury
województwo: małopolskie
Kraków, Karmelicka 27
instytut@mik.krakow.pl, +48 (12) 422 18 84
www.mik.krakow.pl
Liczba odsłon: 1224
03.10.2012