Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs "Bądźmy aktywni RAZEM!", Warszawa

Jak co roku polskie Przedstawicielstwo KE w Warszawie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie,
w którym obecna jest tematyka obchodzonego właśnie Europejskiego Roku. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: cyfrowe aparaty fotograficzne oraz – dla zdobywców pierwszego miejsca – wizyta w Brukseli. Głównym celem konkursu jest wzmacnianie solidarności międzypokoleniowej, pokazanie, jak ogromne znaczenie społeczne mają wiedza i doświadczenie przekazywane dzieciom i młodzieży przez seniorów.

W ubiegłym roku uczniowie opowiadali
– w ramach konkursu Mój pierwszy krok w wolontariat
– o swoich doświadczeniach związanych z bezinteresowną pracą na rzecz innych. Mamy nadzieję, że również i w tym roku młodzi ludzie udowodnią, że są aktywnymi uczestnikami życia społecznego, którzy czerpią wiedzę i doświadczenie od starszego pokolenia. O poprzednich edycjach konkursu można przeczytać na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce ec.europa.eu/polska.

Zasady konkursu
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych – indywidualnie lub w zespołach dwu- lub trzyosobowych. Zadaniem uczestników będzie opisanie przygotowanego i realizowanego przez siebie działania, którego głównym celem była – lub nadal jest – aktywizacja seniorów, wspólne spędzanie z nimi czasu, dzielenie się wiedzą i doświadczeniami itp. Liczymy na to, że uczniowie - na konkretnych przykładach – pokażą, co starsi mają do zaoferowania osobom młodym oraz w jaki sposób młodzież może przekazać swoje pasje i pomysły osobom starszym. Uczniowie, którzy nie realizowali takiego działania, mogą przedstawić swoje pomysły nawiązujące do Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.

Aby się zgłosić należy:
• wypełnić do 10.10.2012 formularz elektroniczny dostępny na www.ceo.org.pl/prezydencja
• przesłać do 17.10.2012 pracę konkursową przygotowaną i zapisaną zgodnie z regulaminem wraz z papierową wersją wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego na adres Centrum Edukacji Obywatelskiej, z dopiskiem „BĄDŹMY aktywni RAZEM!”. Nadesłane prace oceni jury złożone z przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz instytucji partnerskich.

Więcej informacji o konkursie:
www.ceo.org.pl/prezydencja
ec.europa.eu/polska/news/events/120901_konkurs_er2012_pl.htm

Organizatorem konkursu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej
w Polsce. Partnerami Konkursu są: Centrum Edukacji Obywatelskiej,
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej,
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Daty wydarzeń:

10.10.2012 - 1.10.2012

Centrum Edukacji Obywatelskiej
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Noakowskiego 10/1
prezydencja@ceo.org.pl
www.ceo.org.pl/prezydencja
Liczba odsłon: 1114
01.10.2012