Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

EtnoBlog w projekcie

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza uczniów ze wszystkich poziomów szkół do prowadzenia EtnoBlogów i rozwiązywania zadań zamieszczonych na głównym blogu programu. Jakie zwyczaje świąteczne kultywujemy? Jak spędzali czas nasi dziadkowie? Skąd moda na etnodesign? Zostań młodym badaczem i znajdź odpowiedzi na te i inne pytania!

Wsparcia uczniom prowadzącym blogi będą udzielać moderatorzy z CEO oraz z Pracowni Etnograficznej im. Witolda Dynowskiego.

Najlepsze wpisy polecimy na stronie EtnoLoga na Facebooku gdzie mamy prawie 350 fanów!

Blogi są częścią programu „EtnoLog – zaloguj się na ludowo!”, w ramach którego młodzi mieszkańcy wsi i miasteczek realizując projekty uczniowskie odkrywają i twórczo przetwarzają za pomocą nowych mediów lokalne dziedzictwo, kulturę ludową i folklor.

Wszystkim opiekunom grup uczniowskich, którzy zapiszą się do programu oferujemy bogaty pakiet wsparcia składający się z: publikacji wprowadzającej w podstawowe zagadnienia etnograficzne oraz materiałów multimedialnych i scenariuszy lekcji w formacie pdf z załącznikami gotowymi do wydruku. Na uczniów czekają również warsztaty z Etnografem, który odkryje przed nimi tajniki swojego zawodu.

Materiały do pobrania

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy do programu, regulamin, materiały pomocnicze oraz przykłady zrealizowanych projektów znajdują się na stronie www.ceo.org.pl/etnolog.

Zapraszamy też do odwiedzenia dotychczas założonych blogów: Na przetacku (Chorzelów), SkępeEtnoBlog, Klaudia – Kozubowska Nutka.

Udział w programie jest bezpłatny. Program „EtnoLog-zaloguj się na ludowo!” jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie i Pracownią Etnograficzną im. Witolda Dynowskiego.

Kontakt: moderatorka bloga Dorota Marszałek, dorota.marszalek@ceo.org.pl.

 

Źródło: Centrum Edukacji Obywatelskiej
Daty wydarzeń:

15.9.2012 - 31.12.2012

Autor wpisu: Dorota Marszałek

Centrum Edukacji Obywatelskiej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa, gmina: warszawa
00-666 Warszawa, Noakowskiego 10/1
ceo@ceo.org.pl
www.ceo.org.pl, http://blogiceo.nq.pl/etnolog/
Liczba odsłon: 1234
23.08.2012