Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Letnia Szkoła Wyszehradzka

Letnia Szkoła Wyszehradzka jest międzynarodowym, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym Stowarzyszenia Willa Decjusza, realizowanym corocznie od 2002. Program skierowany do młodych ludzi z krajów Wschodniej Europy ma na celu pogłębienie wiedzy na temat wyzwań regionalnych i globalnych, likwidację wzajemnych stereotypów, budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów między narodami. 

Istniejący do 11 lat program realizowany jest w formie dwutygodniowego cyklu spotkań, warsztatów, wykładów oraz seminariów obejmujących tematykę społeczną, gospodarczą, polityczną, a także historyczny i kulturowy kontekst relacji państw Europy Środkowej. W bloku poświęconym kulturze organizowane są wystawy oraz spotkania z artystami.

Uczestnicy Letniej Szkoły to studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele i dziennikarze z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej, wyłonieni na podstawie nadesłanych CV, listów motywacyjnych i referencyjnych, a także obserwatorzy spoza Grupy Wyszehradzkiej, zwłaszcza z krajów Europy Wschodniej – łącznie 50 osób. Wybór osób uczestniczących ma charakter konkursowy, decyzje podejmują wspólnie partnerzy projektu z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier. 

 

Szkoła realizowana jest we współpracy z Fundacją Cracovia Expressz z Budapesztu, Stowarzyszeniem Spraw Międzynarodowych z Pragi, Centrum Badań Etniczności i Kultury z Bratysławy i Instytutem Euroregio Ukraine z Kijowa.

Źródło: Willa Decjusza
Daty wydarzeń:

1.7.2012 godz. 3:01 - 14.7.2012 godz. 3:01

Autor wpisu: Stefania Hrycyk

Stowarzyszenie Willa Decjusza
województwo: małopolskie
30 233 Kraków, 28 Lipca 1943 roku 17a
villa@villa.org.pl, 12 425 36 38
www.villa.org.pl
Liczba odsłon: 1275
06.07.2012