Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Barwy Nieobojętne, Sulejówek

Celem programu jest zachęcenie młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do refleksji i rozmowy o wartościach, jakie wiążą się dla niej z naszymi symbolami narodowymi. Poprzez zastosowanie form dostosowanych do wrażliwości i zainteresowań współczesnej młodzieży i połączenie edukacji patriotycznej z działaniami twórczymi chcemy przyczynić się do kształtowania u uczestników programu postawy nowoczesnego, obywatelskiego patriotyzmu. Program składa się z trzech dopełniających się elementów: warsztatów, profilu na portalu społecznościowym Facebook  oraz konkursu fotograficznego.

  • Warsztaty „Barwy Nieobojętne” – są to interaktywne zajęcia dla klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wprowadzające uczniów w tematykę symboli narodowych. Na warsztatach sięgamy zarówno do historii, jak i zastanawiamy się nad użyciem tytułowych „barw nieobojętnych” we współczesnej kulturze – zarówno tej „wysokiej” (sztuka nowoczesna), jak i popularnej (mecze piłkarskie, pikiety, manifestacje). Uczestnicy warsztatów mają możliwość podzielenia się własnymi przemyśleniami jak i wypowiedzenia się poprzez aktywność twórczą.
     

Warsztaty są bezpłatne, odbywają się w dniach 15 października – 9 listopada w Sulejówku w „Willi Bzów” przy ul. Paderewskiego 94 (dojazd kolejką SKM ze stacji Warszawa Śródmieście zajmuje ok. 25 min.) Na warsztaty można zapisać się telefonicznie (22 842 04 25) od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 16 bądź mailowo pisząc na edukacja@muzeumpilsudski.pl

  • Konkurs fotograficzny – konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 13 – 19 lat, a zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia związanego z tematyką symboli narodowych w przestrzeni publicznej. Najlepsze zdjęcia wezmą udział w wystawie plenerowej w Sulejówku w maju 2013 roku, a główną nagrodą jest projektor multimedialny ufundowany przez partnera projektu - firmę Sony. Szczegółowe warunki konkursu są określone w regulaminie, dostępnym na stonie www.muzeumpilsudski.pl
  • Profil na portalu społecznościowym Facebook – służy do obsługi konkursu, ma też być płaszczyzną dyskusji i wymiany opinii na temat użycia symboli narodowych w przestrzeni publicznej. Można tu obejrzeć zdjęcia z warsztatów (https://www.facebook.pl/BarwyNieobojetne)
Źródło: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Daty wydarzeń:

15.10.2012 - 31.3.2013

Barwy Nieobojętne, Sulejówek

Barwy Nieobojętne, Sulejówek Barwy Nieobojętne, Sulejówek Barwy Nieobojętne, Sulejówek Barwy Nieobojętne, Sulejówek

Autor wpisu: Barbara Gołębiowska

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
województwo: mazowieckie, powiat: miński
05-070, Sulejówek, ul. Oleandrów 5
muzeum@muzeumpilsudski.pl, Biuro: (22) 842 04 2
www.muzeumpilsudski.pl
Liczba odsłon: 973
08.10.2012