Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs dla organizatorów wizyt studyjnych

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Fundacja BORUSSIA zapraszają doświadczone polskie organizacje pozarządowe do współpracy przy organizacji wizyt studyjnych w Polsce. Uczestnikami wizyt będą wyróżniający się studenci z Ukrainy, Białorusi, Mołdowy i Federacji Rosyjskiej. Termin zgłoszeń trwa do 10 grudnia 2012 r.

Study Tours to Poland dla studentów (STP) realizowany jest w ramach Programu „RITA/STP – Wizyty Studyjne w Polsce”. W 2013 roku organizatorzy planują zaprosić do Polski na 12-dniowe wizyty kilkuset studentów z krajów objętych programem.

Celem wizyt jest przybliżenie Polski młodym obywatelom państw sąsiedzkich poprzez prezentację najważniejszych aspektów polskiej rzeczywistości społeczno-politycznej, w tym przede wszystkim zagadnień związanych z funkcjonowaniem:

  • administracji rządowej i samorządowej
  • gospodarki,
  • organizacji pozarządowych
  • szkolnictwa (w szczególności szkolnictwa wyższego)
  • mediów
  • Unii Europejskiej

oraz prezentacja życia kulturalnego współczesnej Polski.
 

Zgłoszenia przygotowane na formularzach programu można nadsyłać do 10 grudnia 2012 r.

Przewiduje się przyznanie dotacji w wysokości 30 000 zł na każdą 12 osobową grupę studentów przy założeniu, że program trwa 12 dni kalendarzowych (10 dni programowych).

Projekt finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach dotacji Programu RITA/STP - Wizyty Studyjne w Polsce.

Odpowiedzi na pytania udziela koordynatorka programu Study Tours to Poland dla studentów Ewa Romanowska ewa.romanowska@borussia.pl.

Szczegółowe informacje, formularze zgłoszeniowe i niezbędne dokumenty dostępne są na stronie: http://www.studytours.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=41&Itemid=70&lang=pl

Źródło: Study Tours to Poland
Daty wydarzeń:

15.10.2012 godz. 14:51 - 14:51

Autor wpisu: Kadra Kultury

Biuro Study Tours to Poland
województwo: mazowieckie
Warszawa, Nowolipie 9/11
http://www.studytours.pl/
Liczba odsłon: 1099
15.10.2012