Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Story Cheering - innowacyjna metoda pracy z młodzieżą

Story Cheering - czyli innowacyjny program aktywizacji zawodowej młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo - wychowawcze z wykorzystaniem multimedialnych narzędzi (film animowany i gra komputerowa).

Program stworzony przez Fundację Drabina Rozwoju jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy opuszczając ośrodki opiekuńczo – wychowawcze zderzają się z trudną sytuacją jaka istnieje na rynku pracy. Celem programu jest wsparcie młodzieży w odkrywaniu ich własnych możliwości, kompetencji zawodowych i osobistych. Aby skuteczniej wspierać proces usamodzielniania się wybrano narzędzia multimedialne, które oferują szeroki wachlarz możliwości do pracy. Wykorzystano w tym celu innowacyjne metody stosujące nowoczesne technologie takie jak film animowany i grę komputerową wzbogacone o narzędzie diagnostyczne, które pozwoli określić predyspozycje zawodowe młodzieży i ich mocne strony.

Fabuła filmu skupia się wokół postaci Dany - głównej bohaterki, która wkracza właśnie na drogę samodzielności i zderza się z sytuacją, w której kreatywność, determinacja i wiara we własną wartość pozwala jej osiągać wyznaczony cel. W grze komputerowej czekają zadania, w których gracz będzie musiał pokonać liczne bariery i przeciwności losu wykorzystując swoje zdolności organizacyjne czy umiejętność sprawnego komunikowania się.

Proponowany story cheering bazuje na nowatorskim zastosowaniu dwóch metod Rozwoju indywidualnego: storytellingu oraz coachingu i zaadaptowaniu ich do specyfiku potrzeb młodych osób w perspektywie kilku lat opuszczających placówki opiekuńczo – wychowawcze oraz rodziny zastępcze. Prace nad projektem trwają od grudnia 2011. W 2013 roku rozpocznie się etap testowania.


Zobacz już dziś postępy pracy. Zajrzyj na stronę projektu www.storycheering.com i naszej fundacji www.drabina.org.

Zapraszamy serdecznie

 

Projekt współfinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Źródło: Fundacja Drabina Rozwoju
Daty wydarzeń:

12.1.2011 - 1.1.2013

Autor wpisu: Agata Bornus

Fundacja Drabina Rozwoju
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-384, Warszawa, Dobra 5/2
fundacja@drabina.org, 226464838
www.drabina.org
Liczba odsłon: 2680
18.10.2012