Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Program Stypendialny Pasjopolis - wejście na orbitę. Wyprawa druga

W toruńskich i poznańskich szkołach średnich wystartowała druga edycja programu stypendialnego „Pasjopolis”.

Podobnie jak w zeszłym roku licealistów wesprze Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego i firma Apator S.A. Wnioski o stypendia można składać do 21 września tego roku.

 Program stypendialny Pasjopolis – wejście na orbitę. Wyprawa druga skierowany jest do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoją pasję. Podczas pierwszej edycji Fundacji Platon udało się dofinansować siedmiu pasjonatów z toruńskich liceów. W tym roku o stypendium mogą ubiegać się także poznańscy licealiści.

Wspieramy ludzi młodych, inteligentnych, pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. Szukamy osób, którzy potrafią zarazić nas swoją pasją i przez kolejny rok chcą tę pasję rozwijać – mówi Jan Świerkowski, prezes Fundacji Platon.

Głównym kryterium przy ubieganiu się o roczne stypendium nie są szkolne oceny, a indywidualne pasje uczniów, które nie zawsze wpisują się w licealny program nauczania:
- Zdajemy sobie sprawę, że pasji nie da się ocenić w szkolnej, pięciostopniowej skali. Bo przecież można być „nogą" z języka polskiego, ale jednocześnie brać udział w olimpiadach z chemii albo być mistrzem gitary lub młodym geniuszem, który konstruuje roboty. Chcemy pomagać marzeniom, które po prostu często nie mieszczą się w szkolnych statystykach. 

W tegorocznej edycji stypendia będą przyznawane w dwóch głównych kategoriach: naukach ścisłych i humanistycznych, w tym muzyce i sztuce. Wystarczy złożyć wniosek o stypendium, w którym uczeń szkoły średniej opisze się swoją pasję, bez konieczności dołączania rekomendacji szkoły i świadectw. Lista laureatów, którzy otrzymają roczne stypendia zostanie ogłoszona w październiku.

Wszystkie dokumenty i informacje można znaleźć na stronie Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego pod adresem www.fundacjaplaton.org/pasjopolis a także na www.facebook.com/pasjopolis. 

Źródło: Fundacja Platon
Daty wydarzeń:

27.8.2012 - 21.9.2012 godz. 1:00

Autor wpisu: Joanna Gus

Fundacja Platon im. K. Rumińskiego, fundator - Apator S. A.
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Toruń, gmina: Toruń (typ gminy: miejska)
87-100, Ul. Słowackiego 23/3
kontakt@fundacjaplaton.org
www.fundacjaplaton.org
Liczba odsłon: 1137
27.08.2012